Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Причини відмови від їжі у кішок та собак

  Втрата апетиту це один із перших сигналів, що з твариною щось не те. Причин відсутності апетиту є дуже багато. Починаючи від банальної харчової перебірливості закінчуючи важкими кишечними інфекціями.

  Можливі причини втрати апетиту розділяють на фізіологічні та психологічні.

   

  До фізіологічних відносять:

  Зміни в раціоні або часті перекуси.

  Якщо тварині часто змінювати тип годівлі (домашнє приготування / заводські корма) чи види корму (сухий / вологий), то тварина може обрати для себе найбільш смачний і чекаючи коли їй дадуть саме його, паралельно відмовляючись від всіх інших. Або якщо ви не виробили у тварини сталого графіку годівлі, і підгодовуєте тварину  на протязі дня різними смаколиками. Тоді у шлунку тварини постійно є їжа, що не дає яскравого відчуття голоду.  І як наслідок, відсутність апетиту  та перебірливість у їжі. Така ситуація часто виникає коли добрі власники прагнуть постійно «балувати» свого улюбленця.

  Виходом з даної ситуації є формування графіку прийому їжі по годинам, перехід на однотипне харчування і зведення дачі смаколиків до мінімума.

   

  Травми ротової порожнини та проблеми з зубами

  Якщо ви помітили, що тварина охоче бере їжу у пащу але після цього випльовує її, вам варто звернути увагу на стан ротової порожнини у тварини. А саме:

  • Огляньте стан слизової оболонки пащі. Чи немає на яснах та язиці почервонінь, виразок чи ран.
  • Огляньте ротову порожнину на наявність сторонніх предметів (скалка, кістка, частина іграшки…). Інколи вони застрягають між зубами або прямо в яснах чи слизовій оболонці пащі.
  • Спробуйте доторкнутись до зубів, перевірте чи не хитаються вони або чи немає сколів та пошкоджень на них.

  УВАГА!

  Дані процедури необхідно проводити виключно у спокійних та не агресивних тварин. У агресивних тварин детальний огляд пащі проводять лише у медикаментозному сні.

   

  Всі вище перераховані причини не зменшують апетит тварини, проте викликають больові відчуття під час жування та заковтування, тому тварина відмовляється від їжі.

  Вирішується проблема шляхом видалення стороннього тіла чи заліковуванням ран у пащі.

   

  Глисти

  Паразити в кишечнику у домашніх улюбленців  не рідкісне явище, особливо якщо тварина гуляє на вулиці а власник не дотримується профілактичного графіку дегельмінтизації. У таких випадках буває велике скупчення паразитів у кишечнику які виділяють токсини та пошкоджують слизову кишечника. Це призводить до інтоксикації організму тварини та больових відчуттів у області кишечника, що проявляється поганим або повністю відсутнім апетитом,  інколи в’ялістю та навіть блювотою, напруженою черевною стінкою.

  У даному випадку вирішенням проблеми є проведення регулярної дегельмінтизації.  А для зниження інтоксикації та нормалізації перистальтики варто застосувати Нукс воміку – Гомакорд.

   

  Отруєння

  Найчастіше зустрічається харчове отруєння, яке наступає після:

  • Поїдання твариною неякісних або несвіжих продуктів зі столу;
  • Якщо тварина за характером є «пилососом» і підбирає все підряд на вулиці або любить ритись у смітниках.
  • Годівля тварини не якісними заводськими кормами
  • Не підходить тип годівлі (харчова алергія, незасвоюваність певних продуктів…)

  Даний тип отруєння, як правило, не несе смертельної загрози при правильно наданій допомозі власником тварині, яка включає:

  1. Голодна дієта 12-24 години, надалі дієтичне харчування.

  Розвантажуємо кишечник, щоб не подразнювати стінки та не провокувати блювоту. По нормалізації загального стану переходимо на дієтичне харчування.

  1. Нукс воміка – Гомакорд.

  Знімає запалення та інтоксикацію, нормалізує перистальтику.

  1. Сорбенти

  Знімають інтоксикацію

  1. При тривалій відсутності апетиту та прояві частої блювоти та діареї, тварина потребує інфузійної підтримуючої терапії, тому у таких випадках обов’язково звертайтесь до лікаря за консультацією!

   

  Також відносно часто зустрічається отруєння домашніх тварин побутовою хімією та специфічними отрутами як: мишина отрута, Ізоніазид (тубазид). Специфічний антидот при отруєнні мишиною отрутою - вітамін К (Конакіон, Вікасол...), при отруєнні Ізоніазидом – Піридоксин (вітамін В6).

  УВАГА! Даний вид отруєнь несе пряму загрозу життю та здоров’ю тварини. Тому при першій підозрі якомога швидше зверніться до лікаря.

   

  Інфекційні захворювання  

  Парвовірусний ентерит, коронавірусний ентерит, сальмонельоз, колібактеріоз та інші. Цей список можна продовжувати, проте всі вони уражають травний канал і можуть спричиняти відмову від їжі. Проте часто ці захворювання проходять у гострому стані і провокують такі загрожуючі життю симптоми як профузний пронос, блювота, апатія. Найбільш загрозливою є гостра форма парвовірусного ентериту для собак. Він проходить швидко і важко. Характеризується зловонними каловими масами, калом з кров’ю та великою кількістю слизу. Дане захворювання має високу смертність, тому вимагає комплексного і тривалого лікування. Тому якщо у вас не вакцинована тварина відмовилась від їжі, після чого у неї з’явився пронос та блювота, негайно на огляд до лікаря.

   

  Системні захворювання

  Велика кількість захворювань супроводжуються сильним болем чи спазмами та підвищеною температурою. Навіть якщо захворювання напряму не стосується травної системи ( травма, гнійний абсцес, пневмонія…), проте проявляється високою температурою тіла чи сильним болем, тварина може відмовлятись від їжі на фоні даних симптомів. Питання відсутності апетиту можна вирішити препаратами які знімають дані симптоми. При високій температурі - жарознижуючі, при сильному болі – знеболюючі. Проте коли у тварини вже є проблеми із шлунком синтетичні знеболюючі (нестероїдні протизапальні препарати) вводити не рекомендується, адже вони негативно впливають на шлунок, а точніше на його слизові оболонки. Виходом з даної ситуації є комплексний протизапальний препарат Траумель. Він нормалізує перебіг запалення завдяки чому значно знижує больові відчуття при цьому у нього немає шкідливої ​​дії на слизову кишечника.

   

  Психологічні причини

  Не рідко зустрічається відсутність апетиту у тварини на фоні стресу, тривожності, якоїсь психологічної травми. Такі причини можуть виникнути на фоні:

  • зміни місця проживання
  • зміни власника чи появі нової тварини в домі
  • після стресових ситуацій (бійка з іншою твариною, салюти чи вистрели)
  • після неприємних процедур чи маніпуляцій (лікувальні / косметичні процедури) та інші.

  У даному випадку, як правило, основна терапія не медикаментозна. У випадку психологічних причин відмови від їжі головне завдання власника – це приділяти максимум можливої уваги для улюбленця. Таким чином показуючи йому, що все добре, він в безпеці, його ніхто не покинув і не проміняв на іншу тварину.

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову