Що робити коли у вашому домі з'явилась вулична тварина
Це може бути як запланований та продуманий крок і ви тварину берете з притулку, так і спонтанне рішення взяти вуличну тварину, бо не встояли перед його милістю та безпорадністю.
Так чи інакше це благородний вчинок і гарний плюс у вашу карму. Проте необхідно і пам’ятати, що тварина в домі це і відповідальність. І саме ця відповідальність проявляється у ставленні до здоров’я та добробуту тварини.
Нижче ми наводимо конкретні поради які допоможуть вам правильно розпочати спільне життя.
- Необхідно нагодувати і напоїти.
Це мабуть найперша ідея яка виникає у будь кого, і все цілком правильно, проте і тут є свій нюанс. Майте на увазі, що краще дати декілька маленьких порцій їжі з невеликим інтервалом часу, а ніж одну велику відразу. Вуличні тварини часто недоїдають, а тому давши велику порцію їжі за один прийом, тварина з жадністю і похапцем все з’їсть і можливо навіть проситиме ще, проте великий об’єм їжі на пустий шлунок може призвести до блювоти від переїдання. Дана ситуація не смертельна, проте здоров’я тварині не прибавить.
Якщо у вас є можливість вибору, то краще дати тварині нежирне відварене м'ясо, творог, кашу або спеціальні корма. В подальшому, вам необхідно буде вибрати, зручний для себе, тип годівлі (фабричні корма або домашня їжа). Якщо у вас є час та бажання , то можете готувати раціон для нового друга самостійно (каша + нежирне м'ясо + овочі/фрукти), або ж оберіть фабричні корма.
- Детально огляньте тварину
Оглядаючи тварину на предмет наявності симптомів хвороб, поставтесь до цього прискіпливо, прощупайте животик, порийтесь у шерсті, зазирніть у вушка та ротик. Цей етап є дуже важливий адже на перший погляд якась незначна деталь, наприклад маленька залисинка, може обернутись у велику проблему «стригучий лишай» у всієї сім’ї.
Насторожити вас має:
- Млявість та відмова від їжі
- Блювота чи пронос (прилипші фекалії біля анального отвору)
- Язви чи ерозії у ротовій порожнині
- Багато темного секрету у вухах
- Кульгання, неприродня поза сидіння чи стояння
- Наявність залисин чи ран по тілу, свербіж, активне чухання
Важливо: якщо тварина виглядає хворою, у неї проявляються якісь із вище перелічених симптомів чи у вас виникають будь які підозри - терміново зверніться до ветеринарного лікаря.
Якщо ж проблем немає, то відвідування ветеринарної клініки можна відкласти на деякий час.
- Обробка від бліх
Це одна із стандартних проблем вуличних тварин. Такі паразити не несуть смертельної загрози для тварини проте задають їм багато неприємностей. А якщо ці дрібні шкідники поселяться у вашій оселі, це принесе і вам багато клопоту. Тому, якщо ви помітили на тварині блохи, краще покупати вашого нового друга із застосуванням спеціальних шампунів, адже у перші дні знайомства краще не спішити із обробками у вигляді крапель чи таблеток.
- Карантин.
Важливо пам'ятати, що тварина на вулиці може підхопити цілий букет хвороб які можуть знаходитись в інкубаціному періоді і не проявляються одразу, або ж дворовий друг може бути лише носієм. Тому навіть на вигляд здорову тварину, по можливості, необхідно ізолювати на деякий час (2-4 тижні) від інших тварин.
Якщо у вас немає окремого приміщення, то можна просто виділити кут кімнати і відгородити його від решти приміщення доступними засобами. Проте такий метод є малоефективний, тому всім тваринам, і новачку і домашнім, в профілактичних цілях необхідно застосувати імунокоректор Енгістол. Даний препарат підтримує та оптимізує роботу імунної системи та немає побічних дій. На прогулянках краще оминати «людні місця» де можуть бути контакти з іншими тваринами.
- Адаптація
Переїзд, зміна обстановки, нові люди, тварини – це все стрес для організму, на фоні якого можуть проявитися скриті патології, тому у перший тиждень вашому новому другу необхідно приділяти більше уваги. Моніторити апетит, стул, діурез, активність. В цей час не бажано проводити обробки від глистів бліх та вакцинацію. Адже в такому випадку Вам буде важко відрізнити це реакція на препарат чи прояв скритої патології.
В цей час краще займатись підбором раціону та привчанням до лотка, якщо це котик, чи до повідка, якщо це собака.
- Профілактичні обробки
Після адаптації яка триває мінімум 1 тиждень а краще і більше, впевнившись, що тварина здорова та активна, можна приступати до профілактичних обробок.
- Від бліх обробляємо тварину краплями на холку, дану обробку проводимо 1 раз на місяць, якщо тварина гуляє на вулиці, та 1 раз у 3 місяці, якщо тварина суто домашня.
- Від глистів першу обробку проводимо не раніше ніж через 3-5 днів після нанесення крапель від бліх. Повторюємо глистогонку через 10-14 днів.
У вуличних тварин, як правило, дуже велика кількість паразитів у кишечнику які гинуть після дачі антигельмінтних засобів та спричинюють інтоксикацію і як наслідок блювоту та пронос. Тому для зниження інтоксикації і для профілактики розладів обов’язково застосовуйте Нукс воміку - Гомакорд за день до дачі антигельмінтика, в день дачі та наступні 1-2 дні. Така профілактика або повністю попередить небажані розлади або зменшить їх інтенсивність прояву.
- Вакцинація
Вакцинацію проводить лише ветеринарний лікар, після чого робить відповідні відмітки у паспорті. Проводиться перша вакцинація не раніше ніж через 10 днів після повторної глистогонки, і обов’язково повторюється введення вакцини через 14-28 днів (в залежності від виробника). Перед першим введенням вакцини варто застосувати Енгістол, який сприятиме адекватній реакції організму на вакцину та кращому формуванні імунітету. Надалі тварину вакцинують регулярно, щорічно.
- Піклування та увага
Не менш важливим для правильного початку спільного життя - є приділення вашому новому домашньому улюбленцю достатньої кількості уваги, активні ігри та прояви ласки, в такому випадку тварина буде почувати себе спокійно, буде менше стресувати та хворіти.
Дотримамуючись даних рекомендацій ви зможете правильно та безпечно розпочати ваше знайомство. Бажаємо вам і вашим вихованцям міцного здоров ‘я! Навіть одне врятоване життя - це вже дуже багато!
Продукція Heel Vet

