Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Що робити коли у вашому домі з'явилась вулична тварина

  Це може бути як запланований та продуманий крок і ви тварину берете з притулку, так і спонтанне рішення взяти вуличну тварину, бо не встояли перед його милістю та безпорадністю.

  Так чи інакше це благородний вчинок і гарний плюс у вашу карму. Проте необхідно і пам’ятати, що тварина в домі це і відповідальність. І саме ця відповідальність проявляється у ставленні до здоров’я та добробуту тварини.

  Нижче ми наводимо конкретні поради які допоможуть вам правильно розпочати спільне життя.

   

  1. Необхідно нагодувати і напоїти.

  Це мабуть найперша ідея яка виникає у будь кого, і все цілком правильно, проте і тут є свій нюанс. Майте на увазі, що краще дати декілька маленьких порцій їжі з невеликим інтервалом часу, а ніж одну велику відразу. Вуличні тварини часто недоїдають, а тому давши велику порцію їжі за один прийом, тварина з жадністю і похапцем все з’їсть і можливо навіть проситиме ще, проте великий об’єм їжі на пустий шлунок може призвести до блювоти від переїдання. Дана ситуація не смертельна, проте здоров’я тварині не прибавить.

  Якщо у вас є можливість вибору, то краще дати тварині нежирне відварене м'ясо, творог, кашу або спеціальні корма. В подальшому, вам необхідно буде вибрати, зручний для себе, тип годівлі (фабричні корма або домашня їжа). Якщо у вас є час та бажання , то можете готувати раціон для нового друга самостійно (каша + нежирне м'ясо + овочі/фрукти), або ж оберіть фабричні корма.

   

  1. Детально огляньте тварину

  Оглядаючи тварину на предмет наявності симптомів хвороб, поставтесь до цього прискіпливо, прощупайте животик, порийтесь у шерсті, зазирніть у вушка та ротик. Цей етап є дуже важливий адже на перший погляд якась незначна деталь, наприклад маленька залисинка, може обернутись у велику проблему «стригучий лишай» у всієї сім’ї.

  Насторожити вас має:

  • Млявість та відмова від їжі
  • Блювота чи пронос (прилипші фекалії біля анального отвору)
  • Язви чи ерозії у ротовій порожнині
  • Багато темного секрету у вухах
  • Кульгання, неприродня поза сидіння чи стояння
  • Наявність залисин чи ран по тілу, свербіж, активне чухання

  Важливо: якщо тварина виглядає хворою, у неї проявляються якісь із вище перелічених симптомів чи у вас виникають будь які підозри - терміново зверніться до ветеринарного лікаря.

  Якщо ж проблем немає, то відвідування ветеринарної клініки можна відкласти на деякий час.

   

  1. Обробка від бліх

  Це одна із стандартних проблем вуличних тварин. Такі паразити не несуть смертельної загрози для тварини проте задають їм багато неприємностей. А якщо ці дрібні шкідники поселяться у вашій оселі, це принесе і вам багато клопоту. Тому, якщо ви помітили на тварині блохи, краще покупати вашого нового друга із застосуванням спеціальних шампунів, адже у перші дні знайомства краще не спішити із обробками у вигляді крапель чи таблеток.

   

  1. Карантин.

  Важливо пам'ятати, що тварина на вулиці може підхопити цілий букет хвороб які можуть знаходитись в інкубаціному періоді і не проявляються одразу, або ж дворовий друг може бути лише носієм. Тому навіть на вигляд здорову тварину, по можливості, необхідно ізолювати на деякий час (2-4 тижні) від інших тварин.

  Якщо у вас немає окремого приміщення,  то можна просто виділити кут кімнати і відгородити його від решти приміщення доступними засобами. Проте такий метод є малоефективний, тому всім тваринам, і новачку і домашнім, в профілактичних цілях необхідно застосувати імунокоректор Енгістол. Даний препарат підтримує та оптимізує роботу імунної системи та немає побічних дій. На прогулянках краще оминати «людні місця» де можуть бути контакти з іншими тваринами.

   

  1. Адаптація

  Переїзд, зміна обстановки, нові люди, тварини – це все стрес для організму, на фоні якого можуть проявитися скриті патології, тому у перший тиждень  вашому новому другу необхідно приділяти більше уваги. Моніторити апетит, стул, діурез, активність. В цей час не бажано проводити обробки від глистів бліх та вакцинацію. Адже в такому випадку Вам буде важко відрізнити це реакція на препарат чи прояв скритої патології.

  В цей час краще займатись підбором раціону та привчанням до лотка, якщо це котик, чи до повідка, якщо це собака.

   

  1. Профілактичні обробки

  Після адаптації яка триває мінімум 1 тиждень а краще і більше, впевнившись, що тварина здорова та активна, можна приступати до  профілактичних обробок.

  • Від бліх обробляємо тварину краплями на холку, дану обробку проводимо 1 раз на місяць, якщо тварина гуляє на вулиці, та 1 раз у 3 місяці, якщо тварина суто домашня.
  • Від глистів першу обробку проводимо не раніше ніж через 3-5 днів після нанесення крапель від бліх. Повторюємо глистогонку через 10-14 днів.

  У вуличних тварин, як правило, дуже велика кількість паразитів у кишечнику які гинуть після дачі антигельмінтних засобів та спричинюють інтоксикацію і як наслідок блювоту та пронос. Тому для зниження інтоксикації і для профілактики розладів обов’язково застосовуйте Нукс воміку - Гомакорд за день до дачі антигельмінтика, в день  дачі та наступні 1-2 дні. Така профілактика або повністю попередить небажані розлади або зменшить їх інтенсивність прояву.

   

  1. Вакцинація

  Вакцинацію проводить лише ветеринарний лікар, після чого робить відповідні відмітки у паспорті. Проводиться перша вакцинація не раніше ніж через 10 днів після повторної глистогонки, і обов’язково повторюється введення вакцини через 14-28 днів (в залежності від виробника). Перед першим введенням вакцини варто застосувати Енгістол, який сприятиме адекватній реакції організму на вакцину та кращому формуванні імунітету. Надалі тварину вакцинують регулярно, щорічно.

   

  1. Піклування та увага

  Не менш важливим для правильного початку спільного життя -  є приділення вашому новому домашньому улюбленцю достатньої кількості уваги, активні ігри та прояви ласки, в такому випадку тварина буде почувати себе спокійно, буде менше стресувати та хворіти.

  Дотримамуючись даних рекомендацій ви зможете правильно та безпечно розпочати ваше знайомство. Бажаємо вам і вашим вихованцям міцного здоров ‘я! Навіть одне врятоване життя - це вже дуже багато!

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову