Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Переохолодження та імунітет

  Текст: Орест ДОБРОВОЛЬСКИЙ, ветеринарний лікар

  Кому і коли холодно? Частіше від переохолодження страждають собаки дрібних порід, наприклад, йоркширський тер’єр, чіхуахуа, той тер’єр та їм подібні. Надзвичайно вразливими є породи без шерсті чи з рідким шерстним покривом, такі як ксолоїтцкуїнтлі (мексиканський безшерстий собака), китайська чубата та інші. Проте, коли на вулиці надто вологе повітря, туман або дрібний дощ, навіть густа шерсть великої тварини промокає і тіло швидко охолоджується.

  Переохолодження (по іншому гіпотермія) – це стан, який розвивається при тривалій дії холоду на організм, в результаті чого виникає порушення обмінних процесів та кровообігу у дрібних судинах, знижується опірність імунної системи. Це, в свою чергу, може призводити до появи нових хвороб чи загострення хронічних. Найчастіше після переохолодження проявляються захворювання органів дихання (ларингіт, трахеїт, бронхіт, пневмонія тощо) та сечовидільної системи (цистит, нефрит тощо).

  У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД НАВІТЬ НЕЗНАЧНЕ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ РОБИТЬ ЙОГО СХИЛЬНИМ ДО ЗАХВОРЮВАНЬ

  Розрізняють три ступені переохолодження:

  Важкий Тварина лежить або взагалі втрачає свідомість, температура тіла опускається на 3–4 °С і більше від норми, зменшується частота дихальних рухів та серцевих скорочень, знижується артеріальний тиск, можливе обмороження кінцівок та шкіри.

  Це наслідки, як правило, довготривалого перебування на вулиці при дуже низьких температурах.

  У таких випадках необхідно загорнути тварину в теплі речі і якнайшвидше доставити в клініку, адже є пряма загроза її життю!

   

  Середній У тварини загальмована реакція, видимі слизові оболонки синюшні, шкірний покрив блідий, температура тіла нижче на 1–2 °С від норми. У даному випадку також потрібно якнайшвидше звернутись у клініку, де тварині зможуть надати кваліфіковану допомогу.
  Легкий У тварини проявляється озноб (тварина труситься), слизові оболонки і шкірний покрив бліді. Як допомогти зігрітися Помітивши вищезазначені симптоми, необхідно провести з твариною активні ігри та побігати, щоб вона зігрілася,  або негайно припинити прогулянку і швидко повернутися додому. Наступного разу одягнути тваринку або скоротити прогулянку до мінімуму.

   

  ! Пам’ятайте, при сильному переохолодженні тварини не треба ставити її під гарячий душ чи у ванну, проводити активний масаж тіла чи інші методи швидкого обігріву. Такі маніпуляції дуже швидко підіймають температуру тіла зовні, що може ще більше погіршити роботу серцево-судинної системи, чи навіть призвести до внутрішніх кровотеч. У домашніх умовах для допомоги тварині після переохолодження ви можете розмістити її в теплому сухому приміщенні, додатково загорнути ковдрою, давати їй теплу воду та їжу невеликими порціями з певними інтервалами часу, щоб температура тіла нормалізувалася поступово і рівномірно по всьому тілу.

  5 правил вигулу собаки

  Не переохолоджуйтесь!

  Для уникнення переохолодження необхідно дотримуватись простих правил:

  1. Перед виходом на вулицю намагайтеся затриматись бодай на 5–8 хв. у коридорі, під’їзді чи в інших приміщеннях, де температура повітря вже нижча, ніж у квартирі, але вища, ніж на вулиці. Таке поступове охолодження зменшить стрес для організму і тварині буде легше пристосуватися до зміни температури.
  2. У холодну пору одягайте тварину перед прогулянкою. Особливо це стосується дрібних порід. Надмірно чутливих до переохолодження рекомендовано взувати. Проте, якщо на вулиці дощ, мряка чи сніг, одяг не завадить і великим тваринам з густою шерстю. Це допоможе запобігти намоканню і переохолодженню тварини.
  3. Якщо ваш улюбленець внаслідок поганих погодних умов все ж таки намок, негайно повертайтеся додому.
  4. Організовуйте прогулянку таким чином, щоб чотирилапий друг активно рухався на прогулянці. Бігайте та грайтеся з ним. Це покращить кровообіг і допоможе не мерзнути.
  5. Якщо ви помітили озноб, тобто тварина тремтить, необхідно завершити прогулянку, повернутися додому та напоїти тварину теплою водою або нагодувати.
  6. Не дозволяйте чотирилапому другу їсти сніг на вулиці.
  7. Не допускайте, щоб ваш домашній улюбленець тривалий час залишався на холоді без руху. Наприклад, прив’язаний до стовпчика чи закритий в холодній машині в очікуванні власника.

  У зимовий період необхідно суворо дотримуватися даних правил, адже навіть незначне переохолодження організму робить його схильним до захворювань. У холодну пору року, а особливо після переохолодження, ветеринарні лікарі рекомендують застосовувати препарати для підтримки імунної системи.

   

  Одним із рекомендованих препаратів є Енгістол https://vetepedia.com.ua/uk/veterenarnye-preparati-heel/engistol/  (ТМ Heel Vet). Даний препарат є імунокоректором з непрямою противірусною дією, ефективність та безпечність якого доведено науково та підтверджено на практиці.

  До складу Енгістолу входять лише натуральні компоненти рослинного та мінерального походження. Його можна використовувати з народження до глибокої старості, вагітним та лактуючим тваринам.

  Важливо, що Енгістол з метою профілактики можна використовувати довготривало, як в монотерапії, так і в комплексі з іншими препаратами.

  Пам’ятайте, що легше дотримуватися простих правил вигулу, утримання  та профілактичних заходів, аніж проводити тривале та клопітке лікування чотирилапого друга у клініці, яке буде виснажувати вас морально та фінансово.

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову