Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Щаслива і здорова  старість

  Тема літнього віку тварин важлива для всіх власників, навіть для тих, у кого зараз щеня чи кошеня. По-перше, на жаль, старіння у тварин настає набагато швидше, ніж у людини. По-друге, старість може проходити по-різному. І саме правильні дії в молодому віці дають результати в зрілості та старості

  МИ НЕ В СИЛАХ ЗУПИНИТИ ПРОЦЕСИ СТАРІННЯ, АЛЕ БАГАТО СТАНІВ МОЖНА ПРИЗУПИНИТИ, ПОМ’ЯКШИТИ, А ДЕЯКИМ ВАЖКИМ ХРОНІЧНИМ ХВОРОБАМ НАВІТЬ ЗАПОБІГТИ

  Текст: Інна ТАЦЮК, ветеринарний лікар

  Ветеринарна медицина зробила крок далеко вперед, і на сьогодні вже нікого не здивуєш вузькою спеціалізацією ветеринарного лікаря. Є фахівці, які займаються тільки гризунами, птахами або екзотичними тваринам. Є фахівці, які вибрали не вид тварин, а певний розділ медицини, приміром, неврологію, стоматологію, офтальмологію, геронтологію і т. ін. І саме геронтологія – це наука, яка займається вивченням процесів старіння і методами, які дозволяють уповільнити ці процеси.

  Ветеринарна геронтологія – це дуже молодий напрям. І поки основу в її вивченні становить геріартрія – розділ, який вивчає лікування і можливості профілактики хвороб похилого віку. А такі розділи як геронтопсихологія, герогігієна, що мають важливе значення в продовженні молодості, знаходяться на початкових етапах. За статистикою частота звернень до ветеринарних фахівців з тваринами старше шести років значно вище, ніж з більш молодими тваринами. Це пов’язано з тим, що у віці шести-семи років кішки і собаки переходять з періоду молодої тварини в період дорослої, і якщо перевести це на людські роки, то цей вік відповідає людині сорока-п’ятидесяти років. А як відомо, саме в цьому віці найчастіше з’являються перші ознаки старіння.

  До восьми років життя у собак і до десяти років у кішок тварину можна віднести до літньої, а всі, хто старше – це вже старі (геріатричні) тварини.

  Отже, старенькими прийнято вважати тварин, які прожили в середньому 75 % середньостатистичного віку.

  У старіння є свої закони, і цей процес незворотній. Поступово згасають всі фізіологічні функції організму. Знижується слух і зір, відбуваються зміни в серцево-судинній системі (знижується еластичність артерій і тонус вен, зменшується скорочувальна здатність серцевого м’яза), починають розвиватися дегенеративні процеси в суглобах – знижується еластичність хрящової тканини, вона повільніше відновлюється після різних мікротравм.

  Це відбувається тому, що з віком процеси руйнування починають превалювати над процесами відновлення хрящової тканини і хрящ швидше руйнується, ніж відновлюється. Погіршуються процеси травлення – зменшується секреторна функція травних залоз, знижується тонус жовчного міхура і перистальтика кишечника, знижується імунна відповідь. Всі ці зміни починають проявлятися хронічними захворюваннями, які важко лікувати. І на перший погляд здається, що якщо в основі лежить саме згасання функцій, то старість повинна протікати з хворобами. Але це не так. На сьогодні ми не в силах зупинити ці процеси, але багато станів можна призупинити, пом’якшити, а деяким важким хронічним хворобам навіть запобігти. Як зустрічати старість? І відповідь на це питання дуже проста: необхідно вести здоровий спосіб життя і проводити профілактичні заходи, починаючи з молодого віку. Хтось може заперечити, що основою є генетика. Але багато досліджень, які проведені на цю тему, показали, що гени – це «курок», а за те, чи буде «постріл», відповідає спосіб життя. Рекомендації практично нічим не відрізняються від тих, які дають лікарі гуманної медицини людям. Обжерливість і гіподинамія є першими ворогами всього живого, а не тільки людини.

  Тому:

  1. Правильне раціональне харчування. Під раціональним харчуванням мається на увазі збалансоване не тільки за якістю, а й за кількістю. Результати досліджень показали, що обмеження кількості калорій від 10 до 50 % не тільки продовжує життя, але й знижує частоту виникнення хвороб, пов’язаних зі старінням, таких як рак, серцевосудинні захворювання і проблеми з пам’яттю. Тому важливо не перегодовувати вихованця, а іноді й залишати голодним. Якщо тварина має зайву вагу, особливо літня тварина, необхідно докласти всіх зусиль задля того, щоб вона схуднула.
  2. Необхідна рухова активність. Рухова активність – найбільш ефективний шлях відстрочки змін, пов’язаних з процесом старіння. Існує правило скелетних м’язів, яке доводить зв’язок між руховою активністю і видовою тривалістю життя, так, наприклад, заєць живе довше, ніж його малоактивний родич кролик.
  3. Правило щорічного відвідування ветеринарної клініки з метою профілактичних оглядів. Чим раніше буде застосовуватися весь комплекс активних впливів на старіючий організм, тим більше шансів на успіх. Як відомо, профілактика краща та легша, ніж лікування.
  4. Медикаментозна корекція. Вона необхідна для профілактики або для корекції проблем, що вже виникли. Важливо звернути увагу на те, що з віком у тварин змінюється відповідна реакція на лікарські препарати. Тому застосування ліків має бути обґрунтованим, а препарати повинні мати підвищений профіль безпеки. До таких лікарських помічників можна віднести комплексні біорегуляційні препарати, які регулюють роботу органів і систем. Так для профілактики і лікування захворювань опорно-рухового апарату десятиліттями успішно застосовується препарат Цель (Zeel). Його застосування дозволяє відновити фізіологічні процеси руйнування і відновлення хрящової тканини і підвищити її еластичність. У різних дослідженнях було доведено його ефективність та високий профіль безпеки.

  Для корекції гострих і хронічних порушень з боку травного тракту можна застосовувати Нукс воміка-Гомакорд. Він має протизапальну, дезінтоксикаційну, спазмолітичну і жовчогінну дію, нормалізує роботу вегетативної нервової системи. Препарат Нукс воміка-Гомакорд ефективний при всіх функціональних розладах шлунково-кишкового тракту і печінки, спастичних запорах і ентероспазмах, відсутності апетиту, сухому (овечому) калі, метеоризмі. Він чинить регулюючу дію на центральну нервову систему, якщо тварина при вищеописаних симптомах неспокійна або, навпаки, знаходиться в стані депресії.

  На регулярній основі необхідно проводити дегельмінтизацію і обробку від ектопаразитів. Як відомо, блохи часто є переносниками глистів. Також від укусів бліх можуть розвинутися шкірні захворювання, а на тлі зниження імунітету, викликаного віком, це може бути серйозною проблемою.

  1. Підтримка психоемоційного стану. І цей пункт не менш важливий, ніж попередні чотири. Часто тварини не хочуть залишатися довго на самоті, але їх часто дратують шум і зайва активність навколо. Необхідно створити максимально комфортні умови і максимально намагатися проявляти свою любов.

  Ось, мабуть, і все: правильне харчування, активний рух, регулярні профогляди, профілактика і корекція біорегуляційними препаратами, присмачені вашою любов’ю –  рецепт щасливої і здорової старості вашого вихованця!

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову