Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Травми у тварин

  Види травм, їх лікування

  Травма – це ушкодження органів або тканин тіла тварини внаслідок удару, поранення, опіку і т.д..

  Травмуватися може тварина в наслідок нещасного випадку або під час прогулянки чи активних ігор. Проте незалежно від причини виникнення власнику варто вміти розрізняти вид та ступінь важкості травми та вміти надати першу допомогу тварині яка цього потребує.

  Травми бувають:

  • Відкриті — пошкоджені покрови (шкіра та слизові оболонки) організму.

  Це різного роду порізи, або проникаючі рани від ріжучих чи колючих предметів, або ж рвані рани в наслідок укусів.

  • Закриті — шкіра та слизові оболонки залишаються цілими.

  Найчастіше закриті травми виникають внаслідок падінь та ударів тупими предметами, коли травмовані внутрішні органи або тканини, при цьому шкіра залишається цілою.

  Також травми можна розділити на підвиди:

  • Забій — пошкодження м'яких тканин, що виникає як наслідок різкого стискання тканин між твердими поверхнями.
  • Розтягнення — це ушкодження зв'язувального апарата, наприклад суглоба, коли під дією зовнішньої сили відбувається надмірне розтягнення зв'язок суглоба, при цьому, часто, частина волокон рветься. Тому сказати, що тварина потягнула зв’язки не зовсім правильно. Правильніше буде сказати надірвала зв’язки.
  • Розрив м'яких тканин — пошкодження тканин з порушенням їхньої анатомічної безперервності.
  • Вивих—характеризується зміщенням суглобових поверхонь відносно їх нормального положення
  • Перелом— часткове або повне порушення цілісності кістки

  Всі травми провокують місцевий запальний процес, який супроводжуються такими ознаками:

  • Біль
  • Припухлість
  • Почервоніння
  • Місцеве підвищення температури
  • Втрата функції

  Єдиною відмінністю буде інтенсивність проявів даних ознак. Наприклад якщо це незначний забій лапи в наслідок удару об твердий предмет під час гри, то біль, почервоніння та припухлість буде незначна, тварина може короткий час покульгати  а місцеве підвищення температури в місці травми ви можете і не відчути. Проте при сильній травмі в наслідок якої у тварини буде розрив м’язів чи сухожилків або і перелом кінцівки, біль буде настільки велика, що тварина може взагалі не опиратися на лапу (висяча кінцівка), припухлість і почервоніння яскраво виражені і помітні неозброєним оком, і відповідно лапа втрачає свою функцію на довгий час.

  Якщо ви побачили, що тварина травмувалась, або помітили деякі із вищеперерахованих ознак у вашого улюбленця, йому необхідна медична допомога. Перш за все варто оцінити важкість травми, адже якщо це важка травма, автотравма, кататравма, множинна травма з сильною кровотечою, негайно зверніться у ветеринарну клініку!

  При відсутності можливості у терміновому порядку відвідати ветеринарну клініку, або ж коли травми не критичні і не несуть прямої загрози життю і здоров’ю ви можете надати першу допомогу самостійно.

  У домашніх умовах при закритій травмі:

  1. Забезпечити тварині спокій

  Часто тварина після отриманої травми перебуває у шоковому стані і може неадекватно поводитись і реагувати на оточуючих людей, тварин і власника в тому ж числі. В такому стані тварина може принести додаткову шкоду собі чи оточуючим, тому необхідно спробувати заспокоїти тварину та по можливості знерухомити або помістити у клітку/ переноску, щоб в подальшому безпечно оглянути і надати необхідну допомогу.

  1. Перші 24-48 годин до травмованого місця прикладайте холод
  2. При підозрі на розрив, розтягнення чи перелом варто накласти шину, щоб знерухомити кінцівку чи всю тварину.
  3. Для зниження больової реакції та проявів запалення застосовуйте протизапальний препарат Траумель.
  4. При закритих травмах, коли немає явного попадання патогенних мікробів у рану антибіотики не застосовують. В такому випадку варто застосувати Ехінацею композитум,  даний препарат володіє імунокоригуючою дією і тому підтримує нормальну опірну здатність організму, що профілактує нагноєння в місці травми.

  У домашніх умовах при відкритій травмі:

  1. Забезпечити тварині спокій
  2. За необхідності зупинити кровотечу тісно притиснувши рану бинтом чи іншим чистим, а краще стерильним матеріалом або накласти джгут.
  3. Промити рану, обробити антисептиком, оцінити розміри та глибину. Якщо рана глибока а краї розходяться, її необхідно зашити. Дана процедура проводиться під місцевим або загальним наркозом ветеринарним лікарем. Вибір наркозу залежить від розміру рани та кількості швів.

  Якщо рана «брудна» або має великі порожнини які немає можливості зашити, лікар ставить спеціальний резиновий дренаж, через який рана поступово очищується та загоюється. Даний дренаж необхідно промивати двічі на день.

  Для того, щоб тварина не зняла дренаж та шви самостійно, на голову одівають так званий «захисний комірець». З ним тварина може почуватися не комфортно, проте часто це є вимушена міра.

  1. Для зниження больової реакції та проявів запалення застосовуйте протизапальний препарат Траумель. На відміну від інших протизапальних препаратів, Тараумель не має побічних дій на організм тварини, також Траумель можна застосовувати без обмежень вагітним, лактуючим та молодим тваринам.
  2. Щоб попередити забруднення рани, накладають пов’язку, яку замінюють після кожної обробки рани.
  3. Для зниження токсичності антибіотиків, які призначають при відкритих травмах, варто спробувати Нукс воміку – Гомакорд. Даний препарат ТМ Heel Vet володіє детоксикаційними властивостями, та нормалізує роботу кишечника, що дозволяє легше перенести курс антибіотикотерапії.

   

   

  Пам’ятайте!

  Тварини відчувають біль як і люди, проте вони добре приховують ознаки дискомфорту, адже це признак слабкості який робить їх вразливим для хижаків. Даний механізм домашні тварини успадкували від диких предків. Адже в природі будь яка тварина з ознаками болю чи хвороби привертає увагу хижака і може стати легкою здобиччю.

  Тому не ігноруйте навіть незначні ознаки болю чи дискомфорту у тварин, застосовуйте Траумель! Це безпечний та ефективний препарат при різного роду травмах.

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову