Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Вакцинація собак

  Вакцина – це вбитий або ослаблений вірус який після потрапляння в організм атакують клітини імунітету які без проблем перемагають  збудника і запам’ятовують його, щоб в подальшому при потраплянні в організм повноцінного збудника без проблем його подолати.

  Для собак комплексна вакцинація, як правило включає стандартний набір:

  • Вірус сказу
  • Чума
  • Парвовірус
  • Аденовірус
  • Вірус парагрипу
  • Декілька штамів лептоспірозу

  Окремі виробники включають у комплексну вакцину ще і коронавірус собак.

  Варто пам’ятати, що вакцинація, нажаль, не 100% гарантія, що тварина не захворіє, адже на це впливає дуже багато факторів. Проте вакцинація в рази зменшує шанси захворіти, а якщо тварина все ж захворіла, то скоріш всього хвороба пройде у легшій формі.

  Коли робити першу вакцинацію та як часто повторювати?

  Зазвичай першу вакцинацію проводять собакам які досягли 8 тижневого віку, проте у такому молодому віці у тварин ще є так званий материнський (колостральний) імунітет який передається цуценятам з материнським молоком і захищає організм новонародженої тварини. Даний імунітет певною мірою може знищувати збудника який потрапляє у організм з вакциною, тому для закріплення формування повноцінного імунітету проводять ревакцинацію, тобто повторне введення вакцини через 3-4 тижні. І лише через 2 тижні від повторного щеплення фахівці вважають, що у тварини сформований імунітет від вірусних захворювань які включала вакцина.

  Саме тому фахівці радять не гуляти з твариною та не контактувати з іншими тваринами до поки тварина не пройде повний курс вакцинації.

  У випадках, коли цуценята потребують раннього захисту від чуми та парвовірусу є вакцини які включають лише дані два види вірусів і їх перше введення проводять уже з 4 тижневого віку, проте дане додаткове введення не змінює подальшого порядку введення вакцин у 8 та 12 тижнів.

  Увага!

  Вакцина від сказу вводиться собаці однократно і за умови, що їй виповнилося повних 3 місяці!

  Надалі, вакцинація повторюється 1 раз на рік на регулярній основі. Це дає можливість підтримувати необхідний рівень імунітету.

  Перша вакцинація дорослої тварини

  Якщо ви завели уже дорослу тварину, то немає необхідності проводити ревакцинацію. Дорослим тваринам комплексна вакцина вводиться однократно з подальшим регулярним щорічним введенням.

  Підготовка до вакцинації

  Вакцинація – це стрес для організму, тому проводиться дана процедура виключно клінічно здоровим тваринам.

  Вакцинація протипоказана хворим та ослабленим тваринам. Також не рекомендується проводити вакцинацію відразу після завершення лікування важкого захворювання. Краще дати організму час на повноцінне відновлення.

  Також варто перед вакцинацією зробити профілактичну прогонку глистів, адже велике скупчення паразитів у кишечнику тварини може негативно впливати на організм, та ослабити імунні відповідь на вакцину, що не дасть сформуватися достатньому імунітету.

  Проте якщо ви регулярно  (1 раз у квартал) проводите обробку від глистів, то додатково перед вакцинацією проводити прогонку глистів немає необхідності.

  Для підтримки організму під час вакцинації варто застосувати Енгістол.

  Енгістол – це імунокоректор на натуральній основі. До складу входять рослинні та мінеральні компоненти у низьких дозах, які підтримують роботу імунної системи та допомагають організму адекватно реагувати на інфекції які до нього потрапили. Також даний препарат застосовують для лікування і профілактики вірусних інфекцій.

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову