Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Наш досвід лікування ускладнень після оваріогістеректомії у кішки

  Руслана Дьога, ветеринарний лікар Ветеринарного центру «Зоосвіт», м. Вишневе

  Опубліковано у журналі /»Мир ветеринарии»

  Лікування та профілактика ускладнень при хірургічному втручанні. Клінічний випадок.

  Хірургічні втручання по типу оваріогістеректомії, накладання швів на рани, розкриття абсцесів і тому подібні давно є рутиною для ветеринарного лікаря. Проте навіть на перший погляд незначні хірургічні маніпуляції можуть мати масу ускладнень, які вимагають доповнення стандартної антибіотикотерапії.

  Ознаками післяопераційних ускладнень можуть бути:

  - кровотеча та виділення із розрізу;

  - випадіння чи відсутність швів;

  - наявність будь-якої тканини, яка виступає з розрізу;

  - надмірний набряк та гематоми в місці розрізу. Незначна припухлість у ділянці шва є нормальним явищем, що пов’язано з тим, як по мірі загоєння розрізу в організмі накопичується рідина в клітинах. Проте в деяких випадках набряк буває значним. Це може бути сигналом розвитку інфекційного процесу або реакції тканин організму на шовний матеріал чи результатом розходження нижче накладених швів. Якщо більш глибші шари швів не підтримують розріз – це може призвести до виникнення грижі під розрізом.

  На сьогоднішній день у ветеринарній практиці для запобігання ускладнень та лікування випадків, за виключенням тих, що потребують повторного хірургічного втручання, використовують антибіотикотерапію та протизапальні засоби. Вибір останніх має бути безпечним для організму тварини, яка перенесла операцію. Клінічний випадок, оваріогістеректомія при піометрі.

  Привід звернення: у ветеринарний центр «Зоосвіт» звернулась власниця кішки зі скаргами на часті тічки та симетрично збільшений живіт.

  Відомості про тварину: кішка Марта, метис сибірської породи, 2010 р.н., вага – 7 кг.

  Клінічний огляд. Зі слів власниці, апетит у тварини нормальний. Фізіологічні показники в нормі. При огляді видимих слизових оболонок відмічали значну блідість. Виявлена незначна дегідратація. Тварині був назначений аналіз крові та УЗД.

  Під час УЗД виявлено: збільшення лівого рогу матки, в діаметрі 5–7 см (в нормі декілька міліметрів), у порожнині матки анехогенне утворення. Біля правого яєчника візуалізувалась кіста з анехогенним вмістом, діа- метром 1,5 см. Діагноз:  піометра Піометра – це інфекційно-запальне захворювання зі скупченням гною в порожнині матки та запаленням її внутрішньої оболонки. Частіше всього піометру зустрічають у тварин старшого віку, ніж у молодих.

  Піометра, як і кожен септичний процес, є небезпечним для життя тварини. Піометра може виникати як на фоні захворювань статевої системи різної етіології, так і стати наслідком прийому твариною екзогенних гормонів.

  Як правило, піометра виникає під час або після завершення лютеїнової фази. Цей процес характеризується гіперплазією ендометрію з приєднанням патогенної мікрофлори. Єдиним можливим шляхом вирішення даної проблеми є оваріогістеректомія.

  Призначене лікування: в результаті поставленого діагнозу тварині була проведена оваріогістеректомія. Кішці була назначена антибіотикотерапія. Тварина перебувала в стаціонарі 2 дні. На другий день після операції з’явились гематоми та не характерна велика припухлість на черевній стінці в ділянці шва.

  Враховуючи вік тварини, стан кровоносної системи (підвищена порозність судин), прийнято рішення призначити додатково до основної схеми лікування  комплексний біорегуляційний протизапальний препарат Траумель, оскільки він крім протизапальної дії додатково володіє:

  - протиексудативною,

  - регенеруючою,

  - імуномоделюючою,

  - знеболювальною

  - та кровоспинною.

  Траумель здатний швидко зупиняти наростання набряку та крововиливів у місцях пошкодження м’яких тканин, знижувати больовий синдром, підвищувати тонус кровоносних судин, знижувати їх проникність та сприяти зупинці кровотечі. Відмінно підходить для чутливої шкіри. Саме ці характеристики дають змогу віднести Траумель до обов’язкових препаратів для використання в профілактиці та лікуванні післяопераційних ускладнень у тварин.

  Також важливим плюсом є те, що Траумель не чинить побічних дій, схожих із звичними нам нестероїдними та глюкокортикостероїдними протизапальними препаратами, та не має обмежень за віком, тому його можна застосовувати передопераційно для профілактики ускладнень.

  Вводили ветеринарний Траумель ін’єкційно 1 мл 1 раз на день протягом 3-х днів.

  У вигляді аплікацій застосовували Траумель гель ветеринарний, 2–3 рази на день.

  Результат: Через два дні стан гематом покращився, з’явились ознаки розсмоктування і почалось зменшення їх площі. На 7-й день гематоми слабо візуалізувалися. Місце шва загоїлось, набряк внутрішнього шва (на очеревині) був відсутній. Спостерігалась позитивна динаміка загального одужання кішки.

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову