Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Застосування препарату траумель при стерилізації (кастрації) кошек, котів

  Автор: Сергій Сахнюк, головний лікар ветеринарної клініки «ВетПро», м.Київ

  Стаття була опублікована в журналі «Мир ветеринарии», грудень 2019

  Стерилізація кішок на сьогоднішній день є однією з найбільш поширених операцій у ветеринарній практиці. Методики проведення даної операції різноманітні, як і підходи до профілактики післяопераційних ускладнень.

  Серед можливих ускладнень у кішок після стерилізації частіше зустрічаються такі:

  • порушення загоєння зовнішнього шва;
  • розбіжність внутрішніх швів;
  • внутрішня кровотеча;
  • ускладнення на тлі неповного видалення репродуктивних органів.

  Найбільш частою проблемою є перша. Як правило, відбувається це через відторгнення шовного матеріалу, заліковування і вигризання кішкою шва, розвитку ранової інфекції.

  Відторгнення шовного матеріалу досить рідкісне явище, що потребує негайного втручання. Розвиток ранової інфекції відбувається в результаті забруднення шва, недостатньому догляді за ним. Як правило, після стерилізації фахівець інформує власника тварини про необхідні маніпуляції зі швом, препаратах, які використовуються для очищення і знезараження.

  Розбіжність внутрішніх швів і внутрішня кровотеча також можуть бути викликані недостатньо якісно проведеною операцією. З іншого боку, падіння кішки, стрибки з висоти в післяопераційний період можуть спровокувати дані патології. Слід зазначити, що післяопераційні ускладнення при кастрації і стерилізації зустрічаються досить рідко. Однак, з огляду на всілякі реакції організму тварини в післяопераційний період, ймовірні похибки при післяопераційному догляді з боку господарів, і що не менш важливо, можливу надмірну рухливість тварини, необхідно вживати всіх можливих заходів для профілактики післяопераційних ускладнень.

  Сьогодні стратегічний напрям розвитку ветеринарної медицини характеризується впровадженням нових, інноваційних, в т. Ч. Лікарських, технологій. Дискусія про ефективність різних методів лікування зачіпає і багатовікову суперечку про перевагу алопатичній терапії перед гомеопатією.

  Біорегуляціонна медицина - один із сучасних напрямків науки, являє собою синтез сучасних досягнень медицини і застосування препаратів з низьким вмістом активних речовин в лікуванні і профілактиці величезного спектру захворювань. Цей метод логічно і практично продовжив, і розвинув принципи холістичної медицини, яка передбачає комплексний підхід до лікування тварини як єдиної біологічної системи [3].

  Лікування біорегуляціонними препаратами об'єднує в собі кращі традиції сучасної медицини. Зі звичайною медициною ці препарати об'єднує нозологічний принцип призначення і звичність лікарських форм.

  Перевагою біорегуляціонної системної медицини перед іншими напрямками служить близькість її теоретичних постулатів багатьом сучасним уявленням про патогенез типових патологічних процесів та післяопераційної патології, що дозволяє органічно включати біорегуляціонну терапію в систему існуючих методів лікування. При цьому концепція складу біологічних препаратів, на відміну від алопатичних лікарських засобів, пов'язана не з симптоматикою захворювання, а з регуляторним, детоксикаційні дією, що стимулює захисні сили організму [5].

  Одним з препаратів вибору при профілактиці післяопераційних ускладнень при стерилізації та кастрації тварин є біорегуляціонний препарат Траумель компанії Heel.

  ТРАУМЕЛЬ для ін'єкцій використовується в нашій клініці для прискорення процесів репарації як препарат, що забезпечує знеболюючий протизапальний ефект, а також стабілізуючий психоемоційний стан тварини при стерилізації, ось вже більше 2-х років. При цьому строки регенерації тканин скорочуються на 10-15%. Спостерігається більш швидкий вихід з наркозу.

  Як правило, тварини, яка отримує Траумель до і після операції, більш стабільні в емоційному плані. У більшості кішок вже на 2-у добу спостерігається повноцінний акт дефекації.

  Траумель ветеринарний для ін'єкцій вводиться за добу до операції підшкірно в дозі 1-1,5мл і в 1-е, 2-е, 3-е і 7-е добу після операції. Значне поліпшення стану тваринного післяопераційного періоду є найкращим доказом роботи препарату Траумель.

  Траумель для ветеринарії – препарат, що містить компоненти, які надають регенеративний, антиексудативний, протизапальний, знеболюючий ефект.

  Алкалоїд аконітін (Асоnitum napellus) забезпечує сильний знеболюючий ефект [4].

  Arnika montana (Арніка гірська) діє як кровоспинний, регенеруючий, а також як протизапальний засіб при захворюваннях сечостатевої системи [2].

  Основна дія Atropa belladonna (Беладонна, Красавка) визначаються головним алкалоїдом в складі рослини - атропіном. Атропін має виражену нейрогенним і спазмолітичні властивості. Під його впливом знижується тонус гладком'язових органів - кишечника, жовчних шляхів, жовчного і сечового міхура, бронхів, матки. У анестезіологічної практиці атропін застосовують перед наркозом і операцією і під час операції для попередження бронхо- і ларингоспазму, обмеження секреції слинних і бронхіальних залоз і зменшення інших рефлекторних реакцій і побічних явищ, які можуть виникати в зв'язку з порушенням блукаючого нерва [4].

  Сапоніни, флаваноіди що входять до складу Bellis perenis (Маргаритка) мають протизапальну, жарознижувальну дію [2].

  Calendula (Календула) - флавоноїди, фітонциди, сапоніни, аскорбінова і саліцилова кислоти, а також алкалоїди, що входять до складу рослини прискорюють процеси регенерації, мають сильно вираженими бактерицидними, імуномоделюючих властивостями [1].

  Chamomilla (Ромашка) до складу входять вітаміни - вітамін С (аскорбінова кислота), вітамін В4 (холін) і каротин; ефірне масло (0,2-0,8%) в суцвіттях; біологічно-активні речовини і т.д. У комплексі Ромашка покращує апетит, надає імунокоригуючу, протимікробну, дезінфікуючий, протиалергічну, протизапальну, седативну дію [1].

  Echinacea purpurea, angustifolia. Трава ехінацеї пурпурової містить ефірні масла (0,15-0,50%), флавоноїди, оксикоричні кислоти, дубильні речовини, полісахариди і т.д. Активні речовини Ехінацеї надають імунокоригуючу дію [3].

  Millefolium (деревій звичайний). Трава деревію має гемостатичними і протизапальними властивостями [1].

  Таким чином, з огляду на, властивості і характеристики препарату Траумель, а також багаторічний досвід застосування його в гуманної і ветеринарної медицини, як препарату, значно прискорює регенераційні процеси і володіє кровоспинну, знеболюючим і протизапальну дію, складно переоцінити значення препарату Траумель в профілактиці післяопераційних ускладнень.

  Література:

  1. Антигомотоксические препараты в лечении внутренних болезней / А. А. Черных. – Санкт Петербург: Центр гомеопатии, 2004.
  2. Петер Гамальчик и др. “Биологическая терапия в ветеринарной медицине” Аурелия- Верлаг, Баден-Баден, “Каскад-медикал” ООО, 1997 г.
  3. Лужников Е.А. Клиническая токсикология // Учебник для вузов. 3-е изд. – М.: Медицина, 1999.
  4. Компендиум 2016 – лекарственные препараты / Под ред. В. Н. Коваленко. Киев: МОРИОН, 2016.
  5. Харкевич Д. А. Фармакология. 12-е изд., испр., перераб. и доп. Москва: ГЭОТАР-Медиа, 2017

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову