Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Біорегуляціний підхід - спосіб підвищення ефективності та безпечності терапії при захворюваннях травного каналу

  Захворювання травного каналу у собак і кішок є найбільш частими патологіями і супроводжують тварин буквально з перших місяців життя. Хвороби органів травлення у тварин складають приблизно 45% від загального числа незаразних хвороб і займають перше місце [1]. А при аналізі вікових характеристик собак і кішок з ураженням шлунку і кишечника виявили, що захворювання органів травлення у тварин реєструються у всіх вікових групах, але найбільш часто до захворювання схильні собаки і кішки у віці до 1 року [2]. При цьому хвороби шлунку і кишечника у тварин в клінічному відношенні представляють значні труднощі як в частині патогенезу, так і при постановці діагнозу і лікування тварини [3].

  Як відомо, під час постановки діагнозу не завжди можна строго обмежити функціональні і органічні розлади. Це пов'язано з тим, що вони мають однакові етіологічні чинники. А органічні розлади, на тлі морфологічних змін з боку стінки шлунку і кишок, супроводжуються функціональними розладами секреторної і моторної (рухової) функцій шлунку і кишок як з посиленням цих функцій, так і їх ослабленням [3]. Також порушення функції шлунку і кишечника можуть бути вторинними проявами різних захворювань: інфекційної природи (вірусні, бактеріальні, протозойні інвазії); гельмінтозів; гострих і хронічних інтоксикацій екзогенного і ендогенного походження; гормональних порушень (цукровий діабет); алергічних захворювань.

  Складнощі в діагностиці призводять до утруднення в призначенні ефективної терапії. А обмеження спектра терапевтичних можливостей і побічних ефектів препаратів, особливо алергічних реакцій, додатково погіршують можливості призначення адекватного лікування. Все це вимагає пошуку нових підходів до лікування із застосуванням ефективних, комплексних препаратів з підвищеним профілем безпеки.

  Одним з нових методів у ветеринарній практиці є застосування біорегуляційного підходу. Даний напрямок вже давно і широко застосовується в гуманній медицині і має хорошу доказову базу, що підтверджує ефективність і безпеку. Одними з представників біорегуляційного підходу є комплексні біорегуляційні препарати (КБП) німецької компанії «Біологише Хайльміттель Хеель ГмбХ», далі Хеель. КБП Хеель виготовлені по гомеопатичній технології, проте не належать до класичної гомеопатії. Їх відмітною особливістю є призначення на діагноз, обґрунтований клінічною та / або лабораторною діагностикою, і доведена відтворюваність ефекту. Про це свідчить велика кількість різних клінічних робіт і досліджень, а також наукових експериментів із застосуванням КБП, проведених в Німеччині, Україні, Росії та інших країнах ближнього і далекого зарубіжжя. Препаратом першого вибору при захворюваннях шлунково-кишкового тракту з лінійки КБП є Нукс воміка - Гомакорд. Нукс воміка - Гомакорд має протизапальну, дезінтоксикаційну, спазмолітичну і жовчогінну дію, нормалізує роботу вегетативної нервової системи (n.vagus). Терапевтична ефективність препарату досягається за рахунок речовин рослинного походження, які входять до його складу, і базується на активації захисних сил організму і нормалізації порушених функцій. Strychnos nux-vomica, Bryonia, Lycopodium clavatum, Citrullus сolocynthis знаходяться в потенції від Д2 до Д1000: одночасно в низьких, середніх і високих потенціях (гомакорд). Це забезпечує посилений і пролонгований терапевтичний ефект, а також, як правило, виключає виникнення загострення хронічних процесів. В результаті застосування Нукс воміка - Гомаккорди активуються детоксикаційні та дренажні механізми ШКТ, що дозволяє послабити або усунути побічні дії класичних препаратів; відбувається нормалізація роботи гладкої мускулатури кишечника, проток підшлункової залози і жовчного міхура; усунення метеоризму і диспепсії. Препарат має широкий спектр дії, як при гострих так і хронічних станах. Нукс воміка - Гомакорд ефективний при всіх функціональних порушеннях шлунково-кишкового тракту і печінки, спастичних запорах і ентероспазмах, відсутності апетиту, сухому (овечому) калі, хворобливому запаленні і судомах кишечника, метеоризмі. Він надає регулюючу дію на центральну нервову систему, якщо тварина при вищеописаних симптомах неспокійна або навпаки знаходиться в стані депресії. Так само Нукс воміка - Гомакорд показаний після тривалого застосування антибіотиків і їх передозування [4], реабілітаційної терапії непрохідності кишечника через стороннє тіло, після його вилучення. Здатність зниження побічної дії токсичних препаратів обумовлює застосування Нукс воміка - Гомакорд в післяопераційному періоді для більш швидкої нейтралізації лікарських препаратів, застосовуваних під час наркозу.

  Важливо, що Нукс воміка - Гомакорд може застосовуватися як в монотерапії, так і в поєднанні з іншими препаратами, в т.ч і алопатичними. Його застосування дозволено у вагітних і самок які годують, новонароджених і геріатричних тварин, а вибір засобів лікування у цих пацієнтів обмежений.

  Нукс воміка - Гомакорд випускається у формі ампул з розчином для ін'єкцій. Розчин для ін'єкцій може застосовуватися не тільки традиційними методами (в / в, в / м, підшкірно, внутрішньошкірно), але і перорально, у вигляді питних ампул. Доза залежить від розміру тварини. Так для собак великих порід (масою понад 25 кг) разова доза становить 3,0-4,0 мл. Для лікування середньої собаки, масою 15- 25 кг необхідно 2,0 мл Нукс воміка - Гомакорд, а для малих порід і котів (до 15 кг) досить 1,0 мл, дрібним домашнім тваринам - 0,5 мл.

  Для підвищення ефективності терапії необхідно дотримуватися правил прийому. На початку лікування разову дозу вводять один раз на добу протягом 5 діб. При гострому перебігу захворювання препарат можна ввести повторно через 24 ч. При тривалому лікуванні тварин з хронічними захворюваннями разову дозу слід вводити з 1-4-добовими перервами до одужання. Тривалість терапії залежить від виду і тяжкості захворювання. Високий профіль безпеки дозволяє застосовувати Нукс воміка - Гомакорд до 4-х тижнів, при необхідності. Як говорилося вище, КБП вже давно застосовуються в гуманній медицині і мають доказову базу, що підтверджує ефективність і безпеку.

  Наприклад, проспективне дослідження ефективності препарату Нукс воміка - Гомаккорд в лікуванні захворювань травного тракту. Дослідження проводилося 125-ю лікарями з чотирьох європейських країн (Бельгія, Німеччина, Австрія, Португалія), які спостерігали 1153 пацієнта.

  Автори констатували високу ефективність і хорошу переносимість препарату Нукс воміка - Гомаккорд при терапії захворювань травної системи [5]. На базі Національного медичного університету ім О. О. Богомольця, в Києві була показана висока ефективність, переносимість та безпеку Нукс воміка -Гомаккорд в комплексному лікуванні пацієнтів, які страждають функціональними і запальними захворюваннями кишечника. У дослідженні взяли участь 60 хворих з хронічним діарейним синдромом, що виник на тлі різної кишкової патології (синдром подразненого кишечнику (СПК), неспецифічний виразковий коліт (НВК), неінфекційний коліт (НК)). Всі пацієнти рандомним методом були розподілені між двома групами. Хворим основної групи (n = 30) призначали Мукоза композитум, Лімфоміозот, Траумель С і Нукс воміка -Гомаккорд. У хворих, які страждають СПК і НК, ці препарати застосовувалися в формі монотерапії, а у хворих з НВК, як доповнення до базисної терапії препаратом Салофальк. Пацієнти контрольної групи (n = 30) отримували лише традиційну терапію. Аналіз результатів показав, що в основній групі позитивні результати лікування були отримані в 90,0% випадків, в той час як в контрольній - всього лише в 76,5%. В основній групі не було зафіксовано побічних ефектів застосовуваних ліків або випадків погіршення симптомів захворювання, в той час як в контрольній групі погіршення стану відзначали у 10,0% пацієнтів.

  Після проведеного лікування у хворих з дисбіотичними порушеннями виявили поліпшення результатів бактеріологічного посіву калу, причому поліпшення було більш вираженим в основній групі. Крім цього, у пацієнтів основної групи рецидиви захворювання виникали значно рідше, ніж у хворих контрольної. Зроблено висновок про високу ефективність, переносимість і безпеку препаратів в лікуванні пацієнтів, які страждають функціональними і запальними захворюваннями кишечника [6].

  Література:

  1. Хвороби травної системи тварин. Лекція. 2016.
  2. Столбова О. А., Рачинська Ю. А. Аналіз захворювань шлунково-кишкового тракту у собак і кішок в місті Тюмені // Молодий вчений. - 2017. - №3. - С. 278-282. - URL https: // moluch.ru/archive/137/38380/ (дата звернення: 17.02.2019).
  3. Щербаков Г. Г., Коробов А. В. Внутрішні хвороби тварин - СПб .: Видавництво «Лань», - 736 с.- О-Геоніка для вузів. Спеціальна література). 2003.
  4. Баликін В. А. Застосування антигомотоксичних препаратів для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту у дрібних домашніх тварин в умовах міста // Біологічна терапія. - №3. - 1999. - с.51-52.
  5. Вайзер Міхаель, Ценнер С. Препарат для лікування шлунково-кишкового тракту Nux vomica Homaccord // Біологічна терапія. - №1. - 2003. - С.20-24.
  6. 6. Ткач С. М. Ефективність антигомотоксичної терапії функціональних і запальних захворювань кишечника // Біологічна Терапія. - № 4. - 2007. - с. 31-34.

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову