Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Часто власники кішок можуть помітити, як у їх улюбленця проявляється блювота і це дійсно неприємне видовище, а інколи просто помічають  на підлозі сюрпризи у вигляді калюж з блювотними масами.

  Блювання – це мимовільний акт, який запускає спеціальний блювотний центр в довгастому мозку, і причин які його провокують насправді дуже багато. Також варто пам’ятати, що саме блювання не є хворобою, а лише симптомом, тому в першу чергу необхідно знайти причину яка провокує даний процес.

  Причини блювоти у кішок

  Найчастіші причини які викликають блювоту у кішок  пов’язані із харчуванням:

  • Неправильно підібраний раціон
  • Часта зміна раціону
  • Переїдання
  • Голодна блювота
  • Несвіжі продукти

  Друга причина по кількості випадків мабуть є блювота шерстю. Коли кішка вилизується, в шлунок потрапляє багато шерсті яка збивається там у клубки та подразнює стінки кишечника, що і призводить до блювоти. Особливо це стосується охайних кішок з довгою шерстю.

  Ще однією із причин які часто провокують блювоту є отруєння. Тварина може нализатися якихось токсичних речовин, які мають для них привабливий смак чи запах, що призводить до інтоксикації і відповідно блювоти. Наприклад охолоджуюча рідина для автомобілів (антифриз) є солодкувата на смак, що часто приваблює кішок, та є смертельно небезпечно для здоров’я пухнастих друзів. Навіть невелика кількість даної рідини може вбити кішку.

  Однією із приємних причин блювоти у кішки може бути вагітність. Тут існує аналогія з людиною. У вагітних кішок буває токсикоз, на фоні якого може проявлятись блювота.

  Стороннє тіло в кишечнику – це одна із найпідступніших причин блювоти, адже часто власники не помічають як їх кішка проковтнула дрібний предмет чи нитку. Даний сторонній предмет може досить довго знаходитись в кишечнику, постійно подразнювати стінки і слизові оболонки, провокувати запалення, виразки, що призводить до блювоти. Коли проковтнутий предмет є досить великих розмірів, може відбутися повна закупорка просвіту кишечника, в таких випадках у тварини припиняється виділення калових мас. Тварина тужиться а кал не виходить.

  Гельмінти також можуть бути причиною блювоти та нудоти у чотирилапих друзів. Частіше з такою причиною стикаються молоді тварини до року. Велика кількість паразитів в організмі маленької тварини можуть механічно пошкоджувати стінки кишечника та отруювати організм токсинами як вони утворюють.

  Бактеріальні та вірусні інфекції травного каналу часто провокують гастрити, ентерити, гепатити, панкреатити, холангіти та інші захворювання які провокують широку симптоматику в тому числі і блювоту.

  Хронічна хвороба нирок – захворювання яке часто виникає у вікових кішок, і характеризуються втратою фільтрувальної функції нирок, в наслідок чого токсини накопичуються в організмі і наступає самоотруєння, при ХХН дане явище має назву уремічний синдром. Одним із симптомів даного синдрому є блювота.

  Що робити коли кішка блює?

  Оскільки блювота не є окремим захворюванням а лише симптомом. Відповідно усувати необхідно не саму блювоту а те, що її викликає.

  Що робити якщо у кішки блювота?

  Причина Рекомендації
  Неправильно підібраний раціон

  Часта зміна типу харчування

  Раціон домашньої кішки повинен підбиратись індивідуально з врахуванням кількості необхідних поживних речовин та смакових переваг самої тварини.  Якщо раціон збалансований правильно і тварина його з апетитом поїдає, то його можна застосовувати на постійній основі. Так травній системі тварини легше налаштуватись на виділення певних ферментів в певних кількостях, і всі зміни і перебої в раціоні збивають цю налагоджену систему, що може негативно вплинути на тварину.

  При плановому переході чи зміні типу харчування проводьте це поступово протягом двох тижнів, та застосуйте Нукс воміка-гомакорд, даний препарат нормалізує перистальтику кишечника, що зменшить ризики проявів небажаних реакцій, блювоти чи проносу.

  Переїдання Якщо тварина з великим апетитом з’їдає за короткий час великий об’єм їжі, це може призвести до однократної блювоти неперетравленою їжею.

  Якщо Ви помічаєте таку поведінку у вашого улюбленця, просто розділіть його порцію на декілька менших по об’єму.

  Голодна блювота Не заставляйте кішку довгий час випрошувати у Вас їжу, або голодувати, адже жовч яка виділяється для кращого перетравлення жирів, потрапляючи у пустий кишечник подразнює його і провокує блювоту.
  Несвіжі продукти Контролюйте якість продуктів які ви даєте. Якщо ви годуєте тварину домашніми харчами або консервами, не давайте застоюватись і псуватись їм у кошачій мисочці. Все що кішка відразу не з’їла, через декілька годин краще викинути. Особливо це стосується у період літньої спеки, коли продукти душе швидко псуються.

  Якщо все ж неприємність трапилась, застосуйте сорбенти та  Нукс воміка-гомакорд, який допоможе нормалізувати перистальтику, зняти інтоксикацію та запалення у кишечнику.

  Блювота шерстю Коли Ви помітили, що ваш котик часто блює шерстю, перш за все почніть частіше його вичісувати, щоб видаляти з нього всю шерсть яка линяє. Для покращення проходження шерсті по кишечнику, є спеціальні харчові добавки в корм.
  Отруєння Обов’язково контролюйте доступ тварини до потенційно отруйних та токсичних речовин. При першій підозрі на отруєння – звертайтесь до ветеринарного лікаря, та озвучте йому чим на вашу думку могла отравитись кішка, адже чим більше часу проходить з моменту потрапляння отруйної речовини в організм тим важче усунути наслідки.  В домашніх умовах при важких отруєннях допомогти важко, тому не гайте часу!
  Стороннє тіло в кишечнику Якщо стороннє тіло невеликих розмірів і не має гострих кутів чи країв, то можна справитись і власними силами в домашніх умовах, задаючи тварині вазелінову олію. Проте якщо стороннє тіло має габаритні розміри або довге, з гострими краями обов’язково зверніться до лікаря, адже в таких випадках є показання до оперативного видалення стороннього тіла з кишечника.
  Гельмінти Оскільки найбільше проблем глисти  створюють для молодих тварин, необхідно обов’язково проводити обробку з молодого віку (2-3 місячного). Проте пямятайте, що якщо в організмі молодої тварини є велика кількість паразитів, після дачі антипаразитарного препарату вони масово гинуть. Що також може спровокувати блювоту та пронос.  В таких випадках або для профілакткии таких випадків можна застосовувати Нукс воміка – Гомакорд.
  Бактеріальні та вірусні інфекції травного каналу Існує багато збудників які можуть спровокувати запалення кишечника, печінки та інших внутрішніх органів, що призводить до блювоти. Від деяких захищає вакцинація, тому пам’ятаємо про регулярні профілактичні щеплення. Також  постарайтесь не контактувати з хворими чи підозрілими тваринами та їх власниками, адже з одягом та взуттям ви можете принести інфекцію додому.
  Хронічна хвороба нирок Дане захворювання нажаль є невиліковним, тому в таких випадках проводиться цілий комплекс лікувальних заходів, які направлені на покращення якості життя та зниження інтоксикації організму. Тварини з ХХН вимагають особливого раціону догляду власником та постійного контролю лікарем!

   

  Отже, так що ж робити якщо ви замітили, що у вашої кішки блювота чи пронос або і обидва симптоми?

  Перш за все зверніть увагу на загальний стан тварини, якщо він задовільний, тварина активна і весела – не панікуємо і пам’ятаємо, що найчастішою причиною – є перша, тобто пов’язана з харчуванням.

  Тому перше що ми робимо:

  1. Обмежуємо тварину в їжі та воді, на 12 годин – голодна дієта
  2. Застосовуємо лікувальний препарат Нукс воміка -Гомакорд , який нормалізує роботу травного каналу, знімає спазми, інтоксикацію та запалення. При блювоті препарат краще вводити ін’єкційно, проте пам’ятаєм, що його можна заливати тварині прямо в пащу.
  3. Після витримки голодної дієти спочатку пропонуємо тварині воду в невеликій кількості, та їжу буквально декілька чайних ложок. В якості їжі краще давати рис та відварену курятину або інше не жирне м'ясо. При відсутності блювоти, об’єми їжі та води поступово збільшуємо, проте задаємо не часто, приблизно через кожну годину.
  4. При відсутності блювоти, та проносу на наступний день, можна повертатись до звичного для тварини раціону. Препарат Нукс воміка-Гомакорд краще продовжити мінімум до трьох днів для закріплення результату. Препарат володіє протизапальними, детоксикаційними та спазмолітичними властивостями не має побічних дій та протипоказань, тому його можна застосовувати для лікування та профілактики захворювань шлунково-кишкового тракту.

  Кішка постійно блює що робити

  Тепер звертаю вашу увагу, якщо ваш домашній улюбленець в’ялий, апатичний, відмовляється їсти та пити, акти блювоти та проносу відбуваються частіше 2-3 разів на день, а особливо, якщо це супроводжується виділенням великої кількості рідини, не гайте часу та звертайтесь до спеціаліста, який  проведе інтенсивну терапію та поставить діагноз. Адже при сильній втраті рідини, наступає зневоднення організму, що несе загрозу для життя і здоров’я.

  Як визначити зневоднення

  Для визначення чи є у вашої тварини зневоднення є простий тест. В області холки візьміть складку шкіри, припідніміть її дещо в гору та відпустіть, в нормі складка шкіри має повернутись до нормального стану дуже швидко, протягом 1-2 секунд, якщо цей процес затягується,  то це ознака зневоднення, і чим довше шкіра розпрямляється, тим важче зневоднення у тварини.

  Також не варто самостійно без рекомендацій лікаря та повного розуміння походження блювоти застосовувати сильнодіючі симптоматичні препарати, адже вони лише тимчасово блокують акт блювоти, проте не лікують саму причину.

   

  Продукція Heel Vet

  Здоровье животных, созданное природой

  Ответственные владельцы собак внимательно следят за состоянием здоровья своих животных. Здесь Вы найдете исчерпывающую информацию о заболеваниях Ваших питомцев, что поможет Вам быстро и правильно реагировать в ситуации, когда им нужна помощь.

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову