Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  КАЛІЦИВІРОЗ КІШОК (FCV)

  Дане захворювання можуть називати по-різному: каліцивіроз, каліцивірусна інфекція кішок (скорочено КВК), каліцивірусний ринотрахеїт, Feline calicivirus (FCV) - це висококонтагіозне, як правило, гостропротікаюче вірусне захворювання кішок, при якому, в основному, уражаються верхні дихальні шляхи (риніт , трахеїт ...), слизові рота і очей тварини. Іноді його називають котячим грипом з катаральними виділеннями. У разі ослабленого імунітету цей вірус здатний вразити і інші внутрішні органи тваринного, або викликати вторинну бактеріальну інфекцію. Найчастіше, в поєднанні з вторинною інфекцією, у хворих цим вірусом кішок спостерігаються ускладнення в формі бронхіту, пневмонії і артриту, у маленьких кошенят це захворювання може ускладнитися ураженням головного мозку і як наслідок викликати судоми, порушення координації і спровокувати підвищену агресію. Рідше у хворих каліцивірусом тварин проявляються симптоми виразкового гастроентероколіту, холециститу і панкреатиту.

  Вірус каліцивірозу вражає в більшій мірі молодих (до 2-х років) і не щеплених кішок, але також може бути небезпечний і для дорослих особин. У разі зараження каліцивірусною інфекцією, в більшості випадків прогноз одужання буде сприятливим, але імунітет після лікування виробляється недостатньо сильний і стійкий, щоб перехворіла каліцивірусом тварина не могла захворіти ним повторно. Смертність від цього захворювання складає близько 30%. В основному це тварини зі слабким імунітетом, невакциновані вчасно кошенята і дорослі кішки, які страждають якимись хронічними захворюваннями.

   

  Збудник каліцивірозу кішок

  Збудником цієї небезпечної хвороби є різновид РНК-вмісних вірусів (Picornaviridae) під назвою Feline calicivirus (FCV) з сімейства риновірусів (Rhinovirus) Caliciviridae, що відноситься до роду Vesivirus.

  Вірус каліцивірозу кішок, як і більшості респіраторних вірусів, властивий високий ступінь варіабельності, що значно ускладнює і послаблює ефективність дії вакцини проти даного захворювання. Всього відомо понад 40 сероваріантів каліцивірусної інфекції, які мають відмінні ознаки, зокрема розрізняються по своїй тропності.

   

  Стійкість вірусу каліцивірозу

  Вагому роль відіграють умови зовнішнього середовища (температура і вологість) збудник залишається заразним близько 7 днів. Цей вірус стійкий до підвищення температури, дезінфікуючих засобів (які містять ефір і хлороформ), змін кислотності. Однак проявляють чутливість і інактивуються розчинами хлораміну, гіпохлоридів, хлорного вапна і амонієвих сполук. У більш сухому середовищі вірус каліцивірозу залишається заразним, в середньому, 48-72 год., а при підвищеній вологості - більше тижня. Найчастіше спалахи захворювання каліцивірозом у котів спостерігаються в холодну пору року.

   

  Шляхи поширення каліцивірусної інфекції кішок

  Вважається, що вірус каліцивірозу, який є збудником захворювання, видоспецифічний, і вражає тільки представників сімейства котячих, залишаючись безпечним для інших видів тварин, включаючи людину. Звідси і його назва Feline calicivirus (FCV).

  Джерела каліцивірусної інфекції - це хворі тварини і які одужують. Зазвичай після одужання організму і зникнення характерних клінічних симптомів вірус каліцивірозу продовжує поширюватися перехворілими тваринам ще протягом 2 - 3 тижнів. Також небезпеку зараження представляють кішки, що проходять інкубаційний період, який становить від 2 до 6 днів, коли симптоматика захворювання ще не виражена в повній мірі або непомітна зовсім. В середньому перехворілі каліцивірозом кішки можуть становити небезпеку зараження вірусом для інших тварин протягом 30 днів. Однак слід враховувати, що імунітет, після каліцивірусної інфекції, виробляється нестійкий і недостатньо високий, тому навіть тварина яка повністю видужала, іноді залишається носієм вірусу протягом усього життя, і перехворіти ним повторно в умовах перенесеного стресу або сильного переохолодження.

  Вірус каліцивірозу у кішок небезпечний тим, що легко передається від однієї кішки до іншої аерогенним, або повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні хворої тварини. Цей вірус міститься в виділеннях ротової і носової порожнинах, особливо висока його концентрація в слині кішок, в слізних секретах, що виділяються з очей, фекаліях, сечі, молоці матері і навіть в спермі. Заразними є всі біологічні рідини носіїв каліцивірусу, тому вірус каліцивірозу може передаватися не тільки безпосередньо від зараженої тварини, а й опосередковано, через його шерсть, посуд та інші речі, на яких залишається слина або інші виділення хворої тварини. Ними можуть виявитися одяг і взуття людини, яка контактувала з ним, а також різні предмети гігієни та догляду за хворою кішкою, її посуд, лоток, іграшки, залишки недоїденою їжі, вода і навіть частки кімнатного пилу. Таким чином, способів поширення і зараження вірусом каліцивірозу серед кішок дуже багато. Перш за все це аерогенної, контактний, аліментарний і фекально-оральний механізми передачі каліцивірусної інфекції. Але також відомі випадки передачі каліцивірозу трансплацентарним (внутрішньоутробним) шляхом, при якому збудник інфекції передається від хворої матері-кішки кошенятам під час вагітності.

   

  Патогенез каліцивірозу кішок

  Будучи представником респіраторної групи вірусів, каліцивіроз  сімейства котячих легко і швидко передається і розвивається при попаданні на епітелій респіраторного тракту. Генетично детермінованими шляхами проникнення каліцивірусної інфекції є слизові оболонки очей, рота і носа. Тому у найбільш поширених штамів, оральних або респіраторних, патогенез в основному відбувається в тканинах порожнини рота і носа, де збудник інфекції в суворій послідовності починає «розкручує» свій генетичний код. Але існують також і інші виді каліцивірозу, які вражають тканини суглобів, бронхів, легень, печінки, підшлункової, всього кишково-шлункового тракту і головного мозку представників сімейства котячих.

  Після потрапляння вірусу в сприятливу для нього середовище, утворюються везикули діаметром від 5 до 10 мм, як правило - це слизова рота, але також, досить часто, везикули з'являються на зовнішніх частинах носа (ніздрях). Далі вони лопаються і перетворюються в хворобливі виразки у вигляді афт. При відповідному, правильно підібраному лікуванні і достатній опірності імунної системи організму, зазвичай протягом 14 - 20 днів, слизова тканина в цих місцях відновлюється. Найбільш швидко розмножується патоген в клітинах епітелію мигдалин, внаслідок чого мигдалини піддаються руйнуванню і некрозу. У мигдалинах вірус каліцивірозу може жити 30 - 75 днів після зникнення симптомів у тварини (клінічного одужання) і становити небезпеку не тільки рецидиву для самого перехворімого організму, а й передачі інфекції іншим тваринам свого виду.

   

  Клінічні ознаки захворювання каліцивірозом кішок

  Клінічна картина каліцивірозу кішок в деякій мірі залежить від тропності сероваріантів вірусу, яких відомо понад сорок. Вони можуть викликати захворювання різного спектру і різних форм прояву - гострої, хронічна або субклінічна (прихована). Але при цьому все ж можна виділити загальні, найбільш типові симптоми для всіх збудників каліцивірусу кішок.

  Перш за все каліцивіроз характеризується гострим запальним процесом, що вражає слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, рота, носа і очей тварини і, як правило, супроводжується тяжкою формою лихоманки.

   

  До основних симптомів каліцивірозу кішок відносяться:

  • гіпертермія з підвищенням температури тіла тварини до 39 - 41 градусів;
  • катаральне запалення верхніх дихальних шляхів, серозні і гнійні виділення з носа, ураження очей, кон'юнктивіт;
  • хворобливі виразки в області носа і на рогівці очей;
  • стоматити і гінгівіти, (пустули або афти) в ротовій порожнині - ці дрібні виразки, які утворюються на язиці, твердому небі, щоках і яснах, наповнюються рідиною, лопаються і кровоточать, доставляючи тварині надзвичайно болючі відчуття;
  • рясне слиновиділення, пов'язане безпосередньо з хворобливими симптомами стоматиту і гінгівіту;
  • чхання, кашель і утруднене дихання через скупчення слизових виділень в носовій порожнині;
  • спостерігається слабкість, млявість, пригнічений стан, апатія або, навпаки, підвищена агресивність;
  • зниження або повна втрата апетиту (анорексія), часто призводять до анемії;
  • блювота і діарея, що чергується з запорами.

   

  Вважається, що каліцивірус кішок слабовірулентнийі. Тому, на відміну від кошенят, у кішок зрілого віку з міцним від природи здоров'ям і сильним імунітетом каліцивіроз може протікати в латентній формі і не мати клінічної симптоматики. При цьому тварина буде носієм вірусу каліцивірозу, і навіть невеликий стрес або переохолодження можуть спровокувати перехід захворювання з прихованого перебігу в гостру форму. Також таку тварину може становити небезпеку поширення вірусу каліцивірозу серед своїх родичів.

  Не зустрічаючи достатньої відповіді з боку імунної системи організму, захворювання, викликане вірусом каліцивірозу, в поєднанні з іншими інфекційними агентами, якими на ряду з вірусами є численні бактерії і мікоплазми, може викликати важкі ускладнення у вигляді вторинних інфекцій і в результаті загибель ослабленої тварини. При системному каліцивірозі у кішок вірус здатний поширюватися і проникати далі респіраторного тракту, вражаючи також слизову внутрішніх органів і викликаючи відчутні порушення їх структури і здатності повноцінно функціонувати.

  Найбільш частим ускладненням каліцивірозу у кошенят і дорослих ослаблених тварин є ларинготрахеїт, бронхіт, а також розвиток пневмонії, яка зазвичай супроводжується задишкою і прискореним диханням. У деяких, особливо важких випадках вірус може поширитись на інші життєво важливі органи і спровокувати запальні процеси в печінці (у вигляді холециститу), підшлунковій залозі (викликавши панкреатиту), і навіть торкнутися головного мозоку, тоді можуть з'явитися судоми, порушення координації, неадекватна поведінка тварини, підвищена агресія. У кошенят часто вражаються суглоби, і проявляється хвороблива кульгавість, в наслідок гострого перебігу артриту, викликаного вірусом каліцивірозу, яка проходить з настанням одужання тварини.

  При системному ураженні організму вірусом каліцивірозу слідом за ротовою порожниною може наступити ураження виразками всього шлунково-кишкового тракту, і також можуть проявитися виразки на шкірі голови і кінцівках, супроводжуючись шкірними набряками.

  Також до вторинних ознаках каліцивірусної інфекції кішок відноситься захворювання з лімфоцитарно - плазмоцитарним стоматитом, який відрізняється значним запаленням і розростанням тканин ясен, їх кровотечою і особливою хворобливістю всієї ротової порожнини, часто ці симптоми супроводжуються збільшенням лімфатичних вузлів.

  Як показують дослідження, більшість кішок (95%), які страждають лимфоцитарно-плазмоцитарним стоматитом, є носіями каліцивірусу.

   

  Діагностика каліцивірозу кішок

  При постановці діагнозу каліцивірусної інфекції кішок необхідно враховувати, що клінічна картина каліцивірозу часто нагадує симптоматику таких інфекційних захворювань кішок, як хламідіоз, панлейкопенія, герпесвірусна інфекція, а також стоматити різної етіології. Щоб мати достатньо підстав виключити ці інфекції при діагностиці, необхідно провести комплексне обстеження хворої тварини в умовах ветеринарної клініки досвідченими фахівцями, що включає в себе аналіз спостережуваних клінічних проявів, даних анамнезу і лабораторних досліджень.

  Лабораторна діагностика включає в себе гематологічні дослідження, зокрема звгвльний аналіз крові, який в разі захворювання каліцивірозом виявить лімфопенію і зниження рівня гемоглобіну на 25 - 30%, серологічні тести на ідентифікацію вірусу, а також виявлення РНК вірусу Feline calicivirus в виділеннях слизової кон'юнктиви, носа , ротоглотки методом ПЛР. Виявити каліцивірус в виділеннях тваринного можливо вже через 24 години після зараження.

  Важливо брати до уваги результати всього проведеного дослідження в цілому, і робити висновки на основі всього комплексу аналізів, дані яких доповнюють один одного для створення реальної клінічної картини. Результат будь-якого одного проведеного дослідження не є достатньою підставою для постановки правильного діагнозу. Так серологічні тести самі по собі не дають достовірних результатів, так як вони виявляються не чутливими до різниці аффинитету між антитілами до вакцини та до самого вірусу. У той же час висока варіабельність штамів, властива вірусу каліцивірозу, може привести до хибнонегативних результатів дослідження.

  Результат аналізу змивів з кон'юнктиви, ротоглотки і носа методом ПЛР без комплексної оцінки симптомів і детального збору анамнез також не може бути підставою для постановки діагнозу. У разі, коли лабораторія дає позитивний результат, але клінічні прояви відсутні, це буде показувати лише те, що кішка є носієм даного вірусу, але ця інформація свідчить про те, що це вірусоносійство може бути, як первинним, так і повторним зараженням слабо-або авірулентним штамом вірусу каліцивірозу.

   

  Лікування каліцивірозу кішок методами традиційної терапії

  Так як віруси не відносяться до живої природи, тобто не позиціонуються як мікроорганізми, а є неклітинні інфекційними агентами, своєрідною програмою, яка як би впроваджується в клітку живого організму з метою відтворення свого генетичного коду, - ніякі антибактеріальні засоби проти них не ефективні. Єдине, що може знищити вірус, зупинити його поширення, це адекватна імунна відповідь самого багатоклітинного організму.

  Тому в процесі лікування каліцивірозу  кішок особливу увагу слід приділити застосуванню противірусних, а саме імуностимулюючих препаратів, спрямованих не стільки на поразку самого вірусу, скільки на формування і посилення власної імунної відповіді організму тварини.

  Якщо імунітет тваринного ослаблений, каліцивірус  лікується досить складно, особливо коли до нього приєднується інша, вторинна бактеріальна інфекція.

  Тому традиційно основне лікування каліцивірозу  направлено на запобігання появи цієї вторинної бактеріальної інфекції і на підтримку загального стану організму кішки, посилення її імунітету, а також зняття хворобливих симптомів захворювання, що виснажують організм хворої тварини. Таким чином, лікування каліцивірусної  інфекції в основному полягає в поєднанні прийомів симптоматичної і підтримуючої терапії.

  У більшості випадків в якості такої додаткової терапії призначають антибактеріальні препарати широкого спектра дії внутрішнього (у вигляді ін'єкцій) і зовнішнього застосування (очні краплі, місцеві антисептики). Також призначаються анальгетики, болезаспокійливі і протизапальні препарати для поліпшення загального стану тварини у вигляді внутрішніх ін'єкцій і розчинів для місцевої обробки слизової оболонки ротової порожнини, носа і очей, а також для звільнення від гнійних виділень носових проходів.

  Оскільки каліцивіроз  вражає перш за все слизову ротової і носової порожнини, що призводить до зниження нюху, їжа, пропонована хворвй тварині, повинна бути обов'язково рідка, калорійна і приємна на смак і запах. Якщо ж тварина сама не в змозі приймати їжу, при тривалій відмові від їжі і наступаючому в наслідок цього зневодненні рекомендується крапельниця, до складу якої входять необхідні поживні речовини і лікувальні препарати.

  Дуже важливо протягом усього відновного періоду стежити за чистотою використовуваних предметів в догляді та лікуванні за хворою твариною. Весь посуд повинна ретельно промиватися спеціальними миючими розчинами після кожного вживання їжі та ліків. Необхідно якомога частіше провітрювати приміщення, в якому знаходиться хвора тварина, для припливу свіжого повітря, який потрібно для якнайшвидшого одужання організму кішки не менше, ніж вживання лікувальних препаратів і вітамінів.

  Важливу роль у формуванні імунітету і зміцнення організму грають вітамінно-мінеральні комплекси.

  Але вирішальне значення при терапії вірусного захворювання має правильне застосування імуностимулюючих лікарських засобів, які є не тільки єдино ефективним цілющим засобом, здатним позбавити організм від вірусної інфекції, але одночасно і надійним профілактичним засобом, що зміцнює імунну систему в цілому, сприяючи таким чином попередження зараження вірусом.

  Препаратами нового покоління, завдяки яким стала можлива етіотропна і патогенетична терапія і профілактика каліцивірусної  інфекції кішок, є комплексні біологічні препарати німецького бренду Heel Vet. Їх ефективність в боротьбі з вірусною інфекцією котячого грипу з катаральними виділеннями була багаторазово підтверджена клінічними дослідженнями, які проводилися в дослідних групах кішок, що хворіли на цей вірус.

   

  Лікування каліцивірозу  кішок імуностимулюючими комплексними препаратами Heel Vet

  Одним з основних лікарських засобів Biologische Heilmittel Heel GmbH (Heel Vet) в лікуванні каліцивірусної  інфекції кішок є Engystol. Препарат випускається у вигляді прозорого розчину для ін'єкцій, який разфасовано в ампули по 5 мл. Енгістол є препаратом з високою ефективністю і безпекою. Енгістол застосовують як імуномодулюючий засіб. Його рекомендують для стимуляції власних захисних систем організму при вірусних захворюваннях респіраторного тракту, пов'язаних з лихоманкою, катаральними виділеннями, при бронхопневмонії, а також інфекції герпесу. Володіючи благотворним, стимулюючим до регенерації впливом на судини і симпатичну нервову систему, він виявляється ефективним при захворюваннях шкіри, особливо при лікуванні виразок і екземи різної етіології.

  Engystol ad us. vet. являє собою якісний німецький препарат з характерними для імунокорегуючого препарату противірусну дію. Але також, додатково, у Енгістол є: протизапальна, дезінтоксикаційна, регенеруюча діяю.

  Головне завдання Енгістол - це стимулювати власні захисні функції і механізми організму, в результаті чого його природний імунітет починає надавати більш активний і ефективний опір різними інфекційними, в тому числі вірусними захворюваннями.

  Беручи до уваги всі лікувальні властивості комплексного біологічного препарату Engystol ad us. vet., є всі підстави стверджувати, що його застосування є виключно важливим фактором успішного лікування каліцивірозу  кішок. Це багаторазово підтверджується на практиці ветеринарних лікарів, які активно використовують препарати фірми Heel Vet. Висока ефективність Енгістол була доведена його клінічними випробуваннями в лікуванні і попередженні котячого вірусу грипу з катаральними виділеннями, які проводилися ветеринарними лікарями з кішками з німецького притулку для безпритульних тварин. У дослідній групі брало участь 300 котів. Тваринам робилися ін'єкції Енгістол при перших проявах симптомів котячого грипу, виявлених на первинному огляді, а також у випадку різних стресових ситуацій, якими були зміна звичної для тварини групи, повсякденні гігієнічні процедури, стоматологічне лікування, кастрація і т.д. Лікування тривало до повного одужання, і загальний період спостереження зайняв 14 днів.

  В ході проведених досліджень було виявлено, що застосувавши Енгістол у кішок відзначаються такі переваги:

  • Відновлювальний вплив на весь організм в цілому.
  • Висока ефективність: вже після першого застосування препарату відмічалось поліпшення загального стану тварин, і позитивна динаміка перебігу захворювання і найбільш швидке настання клінічного одужання в порівнянні з тваринами контрольної групи (яким не застосовували Енгістол).
  • Вкрай рідкісне в порівнянні з групою, що не одержувала ін'єкції Енгістол, прояв ускладнень у вигляді системного каліцивірозу , або прояви на тлі первинної вірусної інфекції каліцивірозу вторинних бактеріальних інфекцій.
  • Відсутність негативних побічних ефектів від застосування препарату Енгістол, які зазвичай виникають в наслідок лікування засобами стандартної терапії.

  В процесі лікування захворювання «котячим грипом» з катаральними виділеннями, кішки у яких в терапії використовували ін'єкції Енгістол, видужували швидше. Завдяки комплексному впливу на організм тварини Енгістол також істотно знижує стрес-індукований рівень кортизолу, що призводить до зниження імуносупресії, викликаної стресом.

  В результаті застосування біорегуляційного препарату Engystol ad us. vet. в ході його клінічних випробувань на дослідних групах кішок показник ефективності лікування котячого грипу з катаральними виділеннями склав 81%.

  Такий високий відсоток ефективного застосування комплексного біологічного препарату Engystol ad us. vet. дозволяє вважати його одним з основних медичних препаратів для профілактики і лікування котячого грипу з катаральними виділеннями, або каліцивірозу  кішок.

  На підставі досвіду практикуючих лікарів і проведених клінічних досліджень складена рекомендована схема використання препарату Енгістол при лікуванні каліцивірусної  інфекції - Енгістол вводити в дозі 1 - 2 мл внутрішньом'язово або підшкірно 1 раз в день, загальний курс застосування становить 5 - 10 днів, все залежить від тяжкості стану тварини на момент початку лікування і динаміки перебігу захворювання. Також у важких випадках, коли тварині проводять інфузійну терапію, Енгістол можна вводити і внутрішньовенно. У профілактичних цілях Engystol ad us. vet. зазвичай призначають з інтервалом в один день протягом двох тижнів, дотримуючись разової добової дози.

  Ефект від застосування комплексного біорегуляційного препарату Engystol ad us. vet. настає негайно, з перших днів лікування.

  Протипоказання і побічні ефекти у даного препарату відсутні.

  Енгістол, в силу спеціальної технології виробництва, не має будь-яких особливостей або протипоказань по взаємодії з іншими препаратами і допускається застосування Енгістол спільно з препаратами інших виробників при комплексній терапії. У тому числі класичними препаратами симптоматичної і підтримуючої терапії.

   

  Спільно з Engystol для успішного лікування каліцивірозу  і його проявів, рекомендується використовувати ще ряд інших продуктів ТМ Heel Vet.

  Один з них - Echinacea compositum ad us. vet. Цей препарат ТМ Heel Vet, містить екстракт Ехінацеї і інші рослинні і мінеральні компоненти: Аконіт клобучковий; Арніка гірська; Переступень; Дихлорид ртуті; Зміїний отрута; Фосфор; Сірка. Такий набір компонентів дає потужний імунозміцнюючу, і як додатково, протизапальну властивість.

  Даний препарат використовують в терапевтичному комплексі з іншими біорегуляційними препаратами Heel Vet, при ускладнених інфекціях з вираженою інтоксикацією у тварини або частими рецидивами. Ехінацея композитум (Echinacea compositum ad us. vet.) Володіє потужною імуномодулюючою, імуностимулюючою а також протизапальну дію. Ехінацея комопзітум ефективно підтримує функції організму які відповідають за боротьбу з інфекціями в гострих і хронічних проявах, зокрема викликаних вірусними респіраторними захворюваннями, і ускладненими лихоманкою, різними абсцесами, флегмонами, гнійними інфекціями, володіє ефективною лікувальною дією при фістульних нагноєннях. Особливо добре зарекомендував себе цей препарат в лікуванні різних видів вірусів грипу, в тому числі каліцивірозу  кішок, навіть коли спостерігається уповільнений процес одужання, і перебіг хвороби ускладнюється бронхопневмонією, стоматитом, гінгівітом, кон'юнктивітом, отитом, циститом або пієлітом.

  Денна разова доза для кішок становить 1 - 2 мл у вигляді підшкірних або внутрішньом'язових ін'єкцій. У випадках з гострими симптомами каліцивірозу  зазначена доза може бути призначена повторно через 24 години, протягом максимум п'яти наступних один за одним днів. Для загальної стимуляції захисної системи організму рекомендовано зазначену дозу вводити через день протягом 10 - 15 днів.

  У препарата відсутні протипоказання і особливості його спільного використання  з іншими препаратами в процесі комплексного лікування каліцивірозу  кішок.

   

  Traumeel ad us. vet.

  Один з найвідоміших і популярних лікарських засобів від виробника ТМ Heel Vet, завдяки своїм унікальним лікувальним якостям і широкому спектру застосування в практиці. Він незамінний при будь-яких захворюваннях, які супроводжуються запальним процесом, особливо потребують регенерації тканин, при травмах, і в післяопераційний період.

  Як правило, цей комплексний біорегуляціонний препарат застосовують як протизапальний засіб. Терапевтичні можливості препарату Traumeel реалізуються в лікуванні запальних захворювань незалежно від локалізації, включаючи гнійні запальні процеси з абсцесами, флегмони, кон'юнктивіт, стоматит, гінгівіт, пневмонію та інші.

  Особливо часто його призначають для відновлення і протизапальної терапії в опорно-руховому апараті, а саме при отриманні травм, проведенні операцій, а також при різних хронічних запальних захворюваннях м'яких м'язових і зв'язкових тканин, суглобів, кісток, які проявляються в різних формах артритів, ревматичних поліартритів , остеомієліту.

  Механізм дії препарату має в своїй основі синергічний ефект компонентів рослинного походження і неорганічних хімічних речовин, які характеризуються такими властивостями:

  • стимуляція імунної системи організму;
  • протизапальну і антивірусну дію ртуті;
  • поліпшення тонусу кровоносних судин за рахунок впливу таких речовин, як Аконіт і Арніка;
  • підтримка і стимуляція всередині клітинного дихання і процесів окислення, завдяки наявності в складі сульфіду кальцію;
  • прискорення загоєння ран і протишокову дію, завдяки властивостям фітотерапевтичних компонентів, таких як Арніка, Календула, Ехінацея, Окопник;
  • аналгезивна дія забезпечується такими складовими, як Аконіт, Арніка, Ромашка, Гамамелис, Звіробій;
  • гемостаз досягається завдяки Деревію, і Hepar sulffuris; .

   

  Траумель сумісний з будь-якими лікарськими препаратами, не має протипоказань і побічних негативних ефектів, а також тривалого періоду очікування поліпшень в процесі проведеної з його використанням терапії.

  Таким чином, завдяки своїм унікальним, винятковим регенеративним, антиексудативним і протизапальним властивостям препарат Траумель є незамінним терапевтичним засобом при лікуванні каліцивірозу  кішок з клінічними проявами різних виразок, кон'юнктивіту, а також системного його прояву, ускладненого пневмонією і гострим артритом суглобів.

  Разова добова доза препарату для кішок становить 1 - 2 мл. При гострому перебігу хвороби внутрішньом'язові або підшкірні ін'єкції препарату Траумель призначають щодня 10 - 15 днів. Після зняття гострої симптоматики, якщо є необхідність тривалої терапії, зазначена разова доза вводиться повторно з інтервалом в один день, курсом до повного одужання (визначається індивідуально).

   

  Zeel ad us. vet.

  Як і більшість лікарських засобів ТМ Heel Vet, Цель володіє широким спектром властивостей, будучи, в основному, ефективним хондропротекторним засобом Цель також має знеболюючу і протизапальну дію.

  Індивідуальні лікарські компоненти цього препарату складають фармакологічно активну і нетоксичну комбінацію, підібрану на основі багаторічного терапевтичного досвіду і результатів останніх біохімічних досліджень. Все це робить препарат цінним лікарським засобом для лікування гострих і хронічних запальних дегенеративних захворювань суглобів. Всі лікувальні властивості препарату підтверджуються його складом і результатами клінічних тестів та медичної практики.

  Оскільки в першу чергу препарат Цель сприяє регенерації тканин опорно-рухового апарату, його слід застосовувати в терапії каліцивірозу  кішок в разі, коли захворювання поширюється на суглоби тварини, викликаючи симптоми гострого артриту.

  Рекомендована разова добова доза для кішок - 1 - 2 мл. Ін'єкція вводиться підшкірно, внутрішньовенно або внутрішньом'язово один раз на день протягом 5 - 10 днів. Тривалість курсу залежить від динаміки перебігу захворювання та стану тварини на початковому етапі лікування.

   

  Nux vomica-Homaccord ad us. vet

  Нукс воміка-Гомакорд є комплексним біорегуляційним препаратом з явно вираженою дією на травний тракт. Препарат знімає запалення, спазми і інтоксикацію в шлунково-кишковому тракті. Він застосовується в разі порушень функції в області шлунково-кишкового тракту підшлункової залози і печінки, при різних отруєннях, конвульсивних станах травного тракту, кольках і метеоризмі, гастроентериті. Нукс воміка - Гомакорд може полегшити побічні дії токсичних препаратів.

  Препарат Nux vomica-Homaccord може застосовуватися і з профілактичною метою.

  У разі захворювання каліцивірозом Нукс воміка-Гомакорд необхідно застосовувати в якості дезінтоксикаційного засобу, що полегшує роботу печінки при терапії антибіотиками, при ураженні виразками кишково-шлункового тракту, а також в якості спазмолітика, при прояві відповідних симптомів у хворої каліцивірозом тварини.

  Хворим на каліцивіроз кішкам ін'єкції Нукс воміка-Гомакорд слід вводити підшкірно або внутрішньом'язово в обсязі 1 - 2 мл щодня. Курс застосування може зайняти від 3-5 днів до декількох тижнів, все залежить від стану кішки в день початку терапії і динаміки перебігу хвороби.

  Одним з важливих особливостей комплексних біорегуляційних препаратів ТМ Heel Vet - є високий профіль безпеки, а єдиним протипоказанням до застосування є індивідуальна чутливість до компонентів препаратів.

  Всі вище розглянуті препарати довели свою виняткову цінність при використанні в клінічній терапії. Жоден з них не має негативних побічних наслідків свого застосування і вільно поєднується з будь-якими іншими терапевтичними засобами. При всій безпеки комплексні препарати Heel Vet дають терапевтичний ефект з перших днів прийому і мають пролонговану дію.

  Таким чином, найважливішою перевагою комплексних біорегуляційних препаратів Heel Vet є їх висока ефективність і абсолютна нешкідливість. Вони не роблять додаткового токсичного навантаження на організм, не викликають побічних ускладнень, які зазвичай супроводжують лікування синтетичними речовинами, що складають основу більшої частини традиційних алопатичних препаратів. Від традиційної терапії їх також вигідно відрізняє спрямованість не стільки на симптоматику захворювання, з якої вони також успішно справляються, скільки на усунення головної причини виниклого захворювання, яка завжди прихована в будь-яких функціональних порушеннях захисної системи організму. Налаштовуючи загальну систему організму правильним чином, приводячи її в збалансований, гармонійний стан, відновлюючи її здорову функціональність, препарати ТМ Heel Vet сприяють повному одужанню організму, попереджаючи перехід хвороби в хронічний стан з повторними рецидивами.

  Німецька фірма Biologische Heilmittel Heel GmbH (Heel Vet) виробляє свою продукцію для тварин, використовуючи інноваційні технології, що поєднують в собі гомеопатичні і алопатичні (традиційні) методи в створенні біорегуляційних комплексів, застосування яких у ветеринарній практиці в багатьох випадках дає прекрасні результати, не створюючи при цьому додаткового токсичного навантаження на організм. Тому в разі обґрунтованої необхідності, коли регуляторні можливості ураженого хворобою організму виявляються сильно виснажені, або спостерігається велике руйнування тканини, вони допускають поєднання в процесі лікування з будь-якими хіміотерапевтичними засобами симптоматичної, що підтримує і замісної терапії, в тому числі добре поєднуються з антибіотиками і аналгетичними препаратами.

  Використання комплексних біорегуляційних препаратів ТМ Хеель Вет може бути як монотерапія, так і прекрасним доповненням до алопатичної хіміотерапії. Терапія і профілактика лікарськими засобами ТМ Heel Vet дозволяє регулювати порушені функції ураженого хворобою організму і сприяє повному відновленню його функціональних можливостей без обов'язкового тривалого періоду одужання. Виняткова ефективність і безпеку цього методу полягає в тому, що ретельно підібрані комплекси, що складаються повністю з натуральних, біологічних компонентів, відкривають можливість організму відновити життєві сили і досягти стану внутрішньої гармонії в процесі саморегуляції.

   

  Профілактика каліцивірозу  кішок.

  Своєчасне лікування каліцивірозу  сучасними методами дає високі шанси на повне одужання більшості дорослих котів. Однак багато кошенят в силу ще не сформованої імунної системи ризикують загинути від цього вірусного захворювання. Тому дуже важливо приділяти достатньо уваги профілактичним заходам, здатним вберегти тварину від зараження цим підступним вірусом.

  Найефективнішою і головною профілактикою каліцивірозу  у кішок, як і будь-якого вірусного захворювання, є своєчасна вакцинація, яка значно знижує ризик зараження каліцивірусом, хоча і не гарантує повного захисту від цього захворювання. У разі, якщо зараження каліцивірусом все ж станеться, щеплення допомагає легше переносити захворювання, полегшуючи його симптоматику, і значно збільшує шанси на швидке і повне одужання, вона майже повністю виключає розвиток ускладнень і перехід захворювання в хронічну форму. Але, оскільки вірус каліцивірозу  має безліч штамів, здатних до мутації, вакцинація проти цієї вірусної інфекції не здатна захистити організм кішки від зараження на всі 100%.

  Тому необхідно приділяти достатню увагу зміцненню природного імунітету тварини.

  Безумовно важливими профілактичними заходами, що запобігають зараженню кішок каліцивірусом, є дотримання правил гігієни та здоровий спосіб життя вихованця, що сприяє зміцненню захисних сил його організму. Правильний догляд, збалансований раціон харчування, прийом вітамінно-мінеральних комплексів, регулярні прогулянки на свіжому повітрі і провітрюючи ня приміщення, чиста питна вода, посуд і лежанки, якими користується кішка, попередження контактів з хворими тваринами - всі ці заходи сприятимуть зміцненню імунітету тваринного, який грає вирішальну роль в захисті організму кішки від вірусної і будь-який інший інфекції.

  Особливу роль в зміцненні власних захисних сил організму тварин грають розглянуті в попередньому розділі комплексні біорегуляційні препарати Heel Vet. Їх ефективність підтверджена не тільки в якості терапевтичних засобів. Препарати ТМ Heel Vet зарекомендували себе як один з кращих методів профілактики вірусних захворювань, в тому числі захворювання каліцивіроз кішок. Своєчасне застосування таких препаратів як Engystol ad us. vet., Echinacea compositum ad us.vet., Traumeel ad us. vet., Zeel ad us. vet., Nux vomica-Homaccord ad us. vet., здатне попередити розвиток каліцивірусної  інфекції кішок і допомогти організму сформувати досить стійкий імунітет проти цього небезпечного вірусного захворювання.

  Продукція Heel Vet

  Здоровье животных, созданное природой

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову