Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Хвороби шкіри та шерсті у кішок відносяться до однієї з найбільш частих причин звернення до ветеринарних фахівців.

  Під терміном шкірні захворювання у кішок об'єднана велика група хвороб, як інфекційної, так і не інфекційної природи. У кожній з груп, в залежності від причини виникнення, є кілька видів. При цьому, деякі з хвороб можуть не тільки приносити дискомфорт і страждання тварині, але і бути небезпечними для людини.

  Важливо! Хворіти можуть всі кішки: і що знаходяться на вільному вигулі, і ті, які ніколи не виходили з дому.

  Інфекцію або бліх домашнім кішкам (тим, що не гуляють на вулиці), частіше за все приносять господарі, або інші домашні тварини, які виходять з дому.

   

  Основні симптоми шкірних хвороб кішок

  Часто дбайливі господарі звертаються до ветеринарного фахівця якщо помічають, що:

  • Кішка часто себе вилизує, щось викусує, їй свербить. В результаті на шкірці тварини формуються залисини, скоринки і рубці;
  • На шкірі тварини сформувалися залисини через випадіння шерсті;
  • У кішки з'явилися різні рани, висипки, ділянки почервоніння;
  • Раптом відбулася зміна поведінки: у кішки підвищилася агресивність або з'явилося бажання сховатися;
  • У тварини змінився апетит: постійне відчуття голоду або повна відмова від їжі.

  По суті - це перелік основних симптомів багатьох шкірних хвороб. Ці симптоми можуть проявлятися як по одному, так і всі відразу. Але на жаль, ні один з них не може вказати на точний діагноз. Однотипні симптоми можуть бути ознаками різних шкірних захворювань кішок.

  Причини появи шкірних захворювань у котів

  Найчастіше ветеринарні фахівці діагностують:

  1. Дерматит різної природи
  • паразитарний
  • алергічний;
  • в результаті впливу зовнішніх факторів (хімічний, термічний, травматичний, токсичний, неправильний раціон)
  • в результаті впливу внутрішніх факторів (захворювання шлунково-кишкового тракту, хвороби печінки і нирок, стреси і неврози)
  1. Екзема
  2. Акне
  3. Інфекційні захворювання шкіри
  • мікози (грибкові інфекції)
  • бактеріальні інфекції

   

  Інфекційні Неінфекційні
  Грибкові інфекції (мікози) Екзема
  Бактеріальні інфекції Акне
  Дерматит різної природи

  • паразитарний
  • алергічний;
  • в результаті впливу зовнішніх факторів (хімічний, термічний, травматичний, токсичний, неправильний раціон);
  • в результаті впливу внутрішніх факторів (захворювання шлунково-кишкового тракту, хвороби печінки і нирок, стреси і неврози)

   

  Види захворювань шкіри у кішок

  Незважаючи на загальні симптоми, кожне захворювання має свої клінічні прояви.

  Розглянемо ті, що часто зустрічаються:

  Паразитарний дерматит. Причин для виникнення даного виду захворювання безліч: кліщі, волосоїди, воші, але частіше за все блохи.

  Якщо кішка неспокійна, агресивна або ховається, часто вилизує себе, намагається вигризти щось з шерсті, постійно проявляється свербіж; при огляді ви бачите ділянки почервоніння, ущільнень, випадіння шерсті, а вичісуючи її виявили дрібні чорні крапки - то найімовірніше у вашого улюбленця блошиний дерматит.

  Більшість господарів, домашніх кішок дуже дивуються даному діагнозу, так як їх тварина не гуляє на вулиці, а в густій шерсті вони не знаходять комах. Але цей діагноз є одним з найчастіших на прийомі у фахівця.

  У окремих тварин відзначається підвищена чутливість до слини бліх. Це може спровокувати розвиток алергічного дерматиту.

  Блошині укуси сильно сверблять. Тварина активно розчісує шкіру, в результаті чого формуються подряпини і садна на шкірі, які схильні до інфікування. А приєднання інфекції може призвести до розвитку бактеріальної інфекції.

  Для бактеріальних інфекцій характерна наявність на шкірі ранок, часто гнійних, також можуть бути скоринки, ущільнення у вигляді струпів.

  Екзема відноситься до мультифакторних захворювань. До причин її виникнення відносять неправильні умови утримання тварини (порушення гігієни або правил догляду за шкірою), захворювання внутрішніх органів (патологія шлунково-кишкового тракту, нирок, репродуктивної системи), механічні травми і т.д. За своєю суттю екзема - це запалення поверхневого шару шкіри, тому для неї характерна мокра поверхня, почервоніння шкіри і поява на ній гнійників, вузликів, кірочок. Місцеві прояви можуть поєднуватися із загальними: зниження ваги, підвищення температури.

  При запаленні сальних залоз у кішок розвивається акне або вугрова хвороба. Господарі відзначають скупчення прищиків в формі конуса білого або чорного кольору на почервонілий, частково облисілої шкірі в області губ і підборіддя. Через біль і свербіж, кішки часто розчісують шкірку в цих місцях, тому можна спостерігати ранки з кров'яними і гнійними кірочками.

  Існує кілька різновидів грибкової інфекції у кішок, але симптоматично вони проявляються однаково: з'являється лиса ділянка шкіри, в центрі якої видно лусочки і гнійники. Без лікування розмір лисої ділянки збільшується. Багато мікозів відносяться до антропозоонозів (захворювання може передаватися від тварини людині), і є дуже заразними, наприклад - стригучий лишай. Тому, при найменшій підозрі на грибкове ураження шкіри у кішки необхідно звернутися до ветеринарного лікаря для діагностики, і при необхідності, подальшого лікування.

  Захворювання

   

  Причина

   

  Характерні симптоми
  Паразитарний дерматит

   

  Кліщі, волосоїди, воші, блохи Кішка неспокійна, агресивна або ховається, часто вилизує себе, вигризає щось з шерсті, постійно чухається.
  Алергічний дерматит

   

  Підвищена чутливість до слини бліх До симптомів паразитарного дерматиту приєднується сильне свербіння, яке дуже турбує тварину.
  Бактеріальна інфекція

   

  Приєднання інфекції Наявність на шкірі ранок, часто гнійних, також можуть бути скоринки, ущільнення у вигляді струпів.
  Екзема

   

  * Неправильні умови утримання тварини (порушення гігієни або правил догляду за шкірою)

  * Захворювання внутрішніх органів (патологія шлунково-кишкового тракту, нирок, репродуктивної системи),

  * Механічні травми і т.д.

   

  Наявність поверхні, що постіно мокра, почервоніння шкіри і поява на ній гнійників, вузликів, кірочок. Місцеві прояви можуть поєднуватися із загальними: зниження ваги, підвищення температури.
  Акне або вугрова хвороба

   

  Порушення нормальної роботи сальних залоз Скупчення прищиків в формі конуса білого або чорного кольору на почервонілий, частково облисілої шкірі в області губ і підборіддя, часто ранки з кров'яними і гнійними кірочками через свербіж в цій ділянці, подразнення  шкіри в цих місцях.
  Грибкові інфекції кішок Кілька різновидів мікозів (грибкової інфекції) З'являється лиса ділянка шкіри, в центрі якої видно лусочки і гнійники. Без лікування розмір лисої ділянки збільшується.

   

  Лікування шкірних захворювань у кішок

  Сверблячка, випадання шерсті з формуванням лисин, скоринки, рубці, гнійники зустрічаються практично в кожному з перерахованих вище захворювань. Тому при наявності будь-якого з перерахованих симптомів необхідно звернутися до фахівців, так як для ефективного лікування необхідно в першу чергу виключити причину.

  До загальних рекомендацій відносяться дотримання дієти, підтримка гігієни шкіри (обробка ран антисептиками). Вид лікарського засобу і його форма залежить від конкретного захворювання.

  Як підвищити ефективність лікування

  Підвищити безпеку і ефективність терапії можна при застосуванні комплексних біорегуляційних препаратів (КБП).

  До препаратів вибору серед КБП при запальних проявах на шкірі відноситься Траумель. А для підвищення імунної відповіді організму - Ехінацея композитум.

  Траумель - це універсальний протизапальний препарат. Він ефективний при всіх типах запального процесу і на всіх його етапах. Його застосування дозволяє оптимізувати перебіг запального процесу і сприяє завершенню запалення з відновленням функцій і структури тканин, знизити запальну біль.

  Ехінацея композитум - це імунокоректор, який знижує симптоми загальної інтоксикації і відновлює імунну відповідь організму.

   

  Найчастіші запитання:

  1. Чи небезпечні для людини хвороби шкіри у кішки?
  2. Чи можуть у домашньої кішки, яка не гуляє на вулиці бути блохи?
  3. Де заразилася моя кішка блохами, якщо вона не гуляє на вулиці?
  4. Де заразилася моя кішка грибковою інфекцією, якщо вона не гуляє на вулиці?
  5. Чи можна підвищити ефективність лікування шкірних хвороб у кішки?
  6. Як підвищити ефективність лікування?

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 4.50 из 5)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову