Хвороби шкіри та шерсті у кішок відносяться до однієї з найбільш частих причин звернення до ветеринарних фахівців.
Під терміном шкірні захворювання у кішок об'єднана велика група хвороб, як інфекційної, так і не інфекційної природи. У кожній з груп, в залежності від причини виникнення, є кілька видів. При цьому, деякі з хвороб можуть не тільки приносити дискомфорт і страждання тварині, але і бути небезпечними для людини.
Важливо! Хворіти можуть всі кішки: і що знаходяться на вільному вигулі, і ті, які ніколи не виходили з дому.
Інфекцію або бліх домашнім кішкам (тим, що не гуляють на вулиці), частіше за все приносять господарі, або інші домашні тварини, які виходять з дому.
Основні симптоми шкірних хвороб кішок
Часто дбайливі господарі звертаються до ветеринарного фахівця якщо помічають, що:
- Кішка часто себе вилизує, щось викусує, їй свербить. В результаті на шкірці тварини формуються залисини, скоринки і рубці;
- На шкірі тварини сформувалися залисини через випадіння шерсті;
- У кішки з'явилися різні рани, висипки, ділянки почервоніння;
- Раптом відбулася зміна поведінки: у кішки підвищилася агресивність або з'явилося бажання сховатися;
- У тварини змінився апетит: постійне відчуття голоду або повна відмова від їжі.
По суті - це перелік основних симптомів багатьох шкірних хвороб. Ці симптоми можуть проявлятися як по одному, так і всі відразу. Але на жаль, ні один з них не може вказати на точний діагноз. Однотипні симптоми можуть бути ознаками різних шкірних захворювань кішок.
Причини появи шкірних захворювань у котів
Найчастіше ветеринарні фахівці діагностують:
- Дерматит різної природи
- паразитарний
- алергічний;
- в результаті впливу зовнішніх факторів (хімічний, термічний, травматичний, токсичний, неправильний раціон)
- в результаті впливу внутрішніх факторів (захворювання шлунково-кишкового тракту, хвороби печінки і нирок, стреси і неврози)
- Екзема
- Акне
- Інфекційні захворювання шкіри
- мікози (грибкові інфекції)
- бактеріальні інфекції
Інфекційні | Неінфекційні |
Грибкові інфекції (мікози) | Екзема |
Бактеріальні інфекції | Акне |
Дерматит різної природи
|
Види захворювань шкіри у кішок
Незважаючи на загальні симптоми, кожне захворювання має свої клінічні прояви.
Розглянемо ті, що часто зустрічаються:
Паразитарний дерматит. Причин для виникнення даного виду захворювання безліч: кліщі, волосоїди, воші, але частіше за все блохи.
Якщо кішка неспокійна, агресивна або ховається, часто вилизує себе, намагається вигризти щось з шерсті, постійно проявляється свербіж; при огляді ви бачите ділянки почервоніння, ущільнень, випадіння шерсті, а вичісуючи її виявили дрібні чорні крапки - то найімовірніше у вашого улюбленця блошиний дерматит.
Більшість господарів, домашніх кішок дуже дивуються даному діагнозу, так як їх тварина не гуляє на вулиці, а в густій шерсті вони не знаходять комах. Але цей діагноз є одним з найчастіших на прийомі у фахівця.
У окремих тварин відзначається підвищена чутливість до слини бліх. Це може спровокувати розвиток алергічного дерматиту.
Блошині укуси сильно сверблять. Тварина активно розчісує шкіру, в результаті чого формуються подряпини і садна на шкірі, які схильні до інфікування. А приєднання інфекції може призвести до розвитку бактеріальної інфекції.
Для бактеріальних інфекцій характерна наявність на шкірі ранок, часто гнійних, також можуть бути скоринки, ущільнення у вигляді струпів.
Екзема відноситься до мультифакторних захворювань. До причин її виникнення відносять неправильні умови утримання тварини (порушення гігієни або правил догляду за шкірою), захворювання внутрішніх органів (патологія шлунково-кишкового тракту, нирок, репродуктивної системи), механічні травми і т.д. За своєю суттю екзема - це запалення поверхневого шару шкіри, тому для неї характерна мокра поверхня, почервоніння шкіри і поява на ній гнійників, вузликів, кірочок. Місцеві прояви можуть поєднуватися із загальними: зниження ваги, підвищення температури.
При запаленні сальних залоз у кішок розвивається акне або вугрова хвороба. Господарі відзначають скупчення прищиків в формі конуса білого або чорного кольору на почервонілий, частково облисілої шкірі в області губ і підборіддя. Через біль і свербіж, кішки часто розчісують шкірку в цих місцях, тому можна спостерігати ранки з кров'яними і гнійними кірочками.
Існує кілька різновидів грибкової інфекції у кішок, але симптоматично вони проявляються однаково: з'являється лиса ділянка шкіри, в центрі якої видно лусочки і гнійники. Без лікування розмір лисої ділянки збільшується. Багато мікозів відносяться до антропозоонозів (захворювання може передаватися від тварини людині), і є дуже заразними, наприклад - стригучий лишай. Тому, при найменшій підозрі на грибкове ураження шкіри у кішки необхідно звернутися до ветеринарного лікаря для діагностики, і при необхідності, подальшого лікування.
Захворювання
|
Причина
|
Характерні симптоми |
Паразитарний дерматит
|
Кліщі, волосоїди, воші, блохи | Кішка неспокійна, агресивна або ховається, часто вилизує себе, вигризає щось з шерсті, постійно чухається. |
Алергічний дерматит
|
Підвищена чутливість до слини бліх | До симптомів паразитарного дерматиту приєднується сильне свербіння, яке дуже турбує тварину. |
Бактеріальна інфекція
|
Приєднання інфекції | Наявність на шкірі ранок, часто гнійних, також можуть бути скоринки, ущільнення у вигляді струпів. |
Екзема
|
* Неправильні умови утримання тварини (порушення гігієни або правил догляду за шкірою)
* Захворювання внутрішніх органів (патологія шлунково-кишкового тракту, нирок, репродуктивної системи), * Механічні травми і т.д.
|
Наявність поверхні, що постіно мокра, почервоніння шкіри і поява на ній гнійників, вузликів, кірочок. Місцеві прояви можуть поєднуватися із загальними: зниження ваги, підвищення температури. |
Акне або вугрова хвороба
|
Порушення нормальної роботи сальних залоз | Скупчення прищиків в формі конуса білого або чорного кольору на почервонілий, частково облисілої шкірі в області губ і підборіддя, часто ранки з кров'яними і гнійними кірочками через свербіж в цій ділянці, подразнення шкіри в цих місцях. |
Грибкові інфекції кішок | Кілька різновидів мікозів (грибкової інфекції) | З'являється лиса ділянка шкіри, в центрі якої видно лусочки і гнійники. Без лікування розмір лисої ділянки збільшується. |
Лікування шкірних захворювань у кішок
Сверблячка, випадання шерсті з формуванням лисин, скоринки, рубці, гнійники зустрічаються практично в кожному з перерахованих вище захворювань. Тому при наявності будь-якого з перерахованих симптомів необхідно звернутися до фахівців, так як для ефективного лікування необхідно в першу чергу виключити причину.
До загальних рекомендацій відносяться дотримання дієти, підтримка гігієни шкіри (обробка ран антисептиками). Вид лікарського засобу і його форма залежить від конкретного захворювання.
Як підвищити ефективність лікування
Підвищити безпеку і ефективність терапії можна при застосуванні комплексних біорегуляційних препаратів (КБП).
До препаратів вибору серед КБП при запальних проявах на шкірі відноситься Траумель. А для підвищення імунної відповіді організму - Ехінацея композитум.
Траумель - це універсальний протизапальний препарат. Він ефективний при всіх типах запального процесу і на всіх його етапах. Його застосування дозволяє оптимізувати перебіг запального процесу і сприяє завершенню запалення з відновленням функцій і структури тканин, знизити запальну біль.
Ехінацея композитум - це імунокоректор, який знижує симптоми загальної інтоксикації і відновлює імунну відповідь організму.
Найчастіші запитання:
- Чи небезпечні для людини хвороби шкіри у кішки?
- Чи можуть у домашньої кішки, яка не гуляє на вулиці бути блохи?
- Де заразилася моя кішка блохами, якщо вона не гуляє на вулиці?
- Де заразилася моя кішка грибковою інфекцією, якщо вона не гуляє на вулиці?
- Чи можна підвищити ефективність лікування шкірних хвороб у кішки?
- Як підвищити ефективність лікування?
Продукція Heel Vet

