Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Котячий грип – це вірусна (збудники: герпесвірус, каліцівіруси) або бактеріальна (збудники: хламідії, бордетелла) інфекція, яка призводить до запального процесу у верхніх дихальних шляхах.

  Це захворювання є дуже заразною інфекцією для сімейства котячих.

  Кіт може заразитися декількома шляхами:

  • від хворих тварин до здорових: при чханні, контакті з виділеннями з носа або очей;
  • від здорової тварини-носія (кішка не має ніяких проявів захворювання, але є носієм збудника);
  • при контакті з інфекцією принесеної господарем на взутті, одязі, руках або через предмети побуту, які використовували для хворої тварини (підстилки, миски і т.д.)

  На грип можуть хворіти всі кішки, але частіше і важче хворіють:

  • кошенята або літні тварини
  • коти, які не щеплені
  • тварини зі зниженим імунітетом (вірус імунодефіциту кішок, хворі на лейкемію).

  Інкубаційний період при котячому грипі триває від 2 до 10 днів, частіше три - п'ять днів. І якщо захворювання виникло в середовищі великого скупчення тварин (розплідник, притулок, виставка) то можливий розвиток інфекційного спалаху.

  Симптоми грипу у кішок

  Хоч збудники котячого грипу не має нічого спільного з вірусом грипу, який викликає захворювання у людини, симптоматичні прояви дуже схожі на грип людини: знижується апетит, тварина швидко стомлюється, швидко підвищується температура тіла на 1-2 градуси. З'являються рясні слизові виділення з очей, носа; кішка чхає, кашляє. У тварин частішає пульс, дихання.

  Іноді відзначаються симптоми не тільки з боку органів дихальної системи. При сильно вираженому кон'юнктивіті можливі виразки рогівки. У деяких тварин, частіше у кошенят, може з´являтися кульгавість, як результат артриту.

  Ступінь тяжкості захворювання залежить від виду збудника і стану імунітету тварини.

  У ослаблених тварин, незалежно від збудника, що викликав хворобу, або при неадекватному лікуванні захворювання, можливий розвиток ускладнень. До найчастіших можна віднести хронічний нежить і запалення легенів. Це дуже обтяжує перебіг хвороби.

  Котячий грип, основи лікування

  Для ефективної терапії і профілактики розвитку ускладнень важливо виявити причину захворювання. Для цього необхідно звернутися до ветеринарної клініки. Діагноз ставиться з урахуванням епідемічної ситуації та результатів ряду лабораторних аналізів.

  Важливе значення має комплексний підхід до терапії. В першу чергу необхідно підтримувати сприятливі умови утримання тварини, забезпечити легкозасвоюваним, вітамінізованим кормом, а для профілактики розвитку інфекційного спалаху хвору тварину необхідно ізолювати.

  Медикаментозна терапія призначається з урахуванням клінічних проявів. Зазвичай при вираженій закладеності носа та кон'юнктивіті призначають антибактеріальні краплі, мазі для очей, а при тривалій лихоманці або розвитку ускладнень - системні антибіотики.

  Як і чим підвищити ефективність терапії при лікуванні котячого грипу

  Застосування комплексних біорегуляціонних препаратів (КБП), таких як Енгістол (забезпечує активацію неспецифічної противірусної захисту за рахунок синтезу інтерферону і ендогенного фагоцитозу і сприяє відновленню процесів дезінтоксикації) Траумель (оптимізує перебіг запального процесу і сприяє завершенню запалення з відновленням функцій і структури тканин), і Ехінацея композитум (знижує симптоми загальної інтоксикації і відновлює імунну відповідь організму) можуть підвищити ефективність лікування і низити ризик розвитку ускладнень.

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  Надана інформація не заміняє візіту до ветеринару - тільки фахівець може назначити правильне лікування для вашого улюбленця.

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову