Котячий грип – це вірусна (збудники: герпесвірус, каліцівіруси) або бактеріальна (збудники: хламідії, бордетелла) інфекція, яка призводить до запального процесу у верхніх дихальних шляхах.
Це захворювання є дуже заразною інфекцією для сімейства котячих.
Кіт може заразитися декількома шляхами:
- від хворих тварин до здорових: при чханні, контакті з виділеннями з носа або очей;
- від здорової тварини-носія (кішка не має ніяких проявів захворювання, але є носієм збудника);
- при контакті з інфекцією принесеної господарем на взутті, одязі, руках або через предмети побуту, які використовували для хворої тварини (підстилки, миски і т.д.)
На грип можуть хворіти всі кішки, але частіше і важче хворіють:
- кошенята або літні тварини
- коти, які не щеплені
- тварини зі зниженим імунітетом (вірус імунодефіциту кішок, хворі на лейкемію).
Інкубаційний період при котячому грипі триває від 2 до 10 днів, частіше три - п'ять днів. І якщо захворювання виникло в середовищі великого скупчення тварин (розплідник, притулок, виставка) то можливий розвиток інфекційного спалаху.
Симптоми грипу у кішок
Хоч збудники котячого грипу не має нічого спільного з вірусом грипу, який викликає захворювання у людини, симптоматичні прояви дуже схожі на грип людини: знижується апетит, тварина швидко стомлюється, швидко підвищується температура тіла на 1-2 градуси. З'являються рясні слизові виділення з очей, носа; кішка чхає, кашляє. У тварин частішає пульс, дихання.
Іноді відзначаються симптоми не тільки з боку органів дихальної системи. При сильно вираженому кон'юнктивіті можливі виразки рогівки. У деяких тварин, частіше у кошенят, може з´являтися кульгавість, як результат артриту.
Ступінь тяжкості захворювання залежить від виду збудника і стану імунітету тварини.
У ослаблених тварин, незалежно від збудника, що викликав хворобу, або при неадекватному лікуванні захворювання, можливий розвиток ускладнень. До найчастіших можна віднести хронічний нежить і запалення легенів. Це дуже обтяжує перебіг хвороби.
Котячий грип, основи лікування
Для ефективної терапії і профілактики розвитку ускладнень важливо виявити причину захворювання. Для цього необхідно звернутися до ветеринарної клініки. Діагноз ставиться з урахуванням епідемічної ситуації та результатів ряду лабораторних аналізів.
Важливе значення має комплексний підхід до терапії. В першу чергу необхідно підтримувати сприятливі умови утримання тварини, забезпечити легкозасвоюваним, вітамінізованим кормом, а для профілактики розвитку інфекційного спалаху хвору тварину необхідно ізолювати.
Медикаментозна терапія призначається з урахуванням клінічних проявів. Зазвичай при вираженій закладеності носа та кон'юнктивіті призначають антибактеріальні краплі, мазі для очей, а при тривалій лихоманці або розвитку ускладнень - системні антибіотики.
Як і чим підвищити ефективність терапії при лікуванні котячого грипу
Застосування комплексних біорегуляціонних препаратів (КБП), таких як Енгістол (забезпечує активацію неспецифічної противірусної захисту за рахунок синтезу інтерферону і ендогенного фагоцитозу і сприяє відновленню процесів дезінтоксикації) Траумель (оптимізує перебіг запального процесу і сприяє завершенню запалення з відновленням функцій і структури тканин), і Ехінацея композитум (знижує симптоми загальної інтоксикації і відновлює імунну відповідь організму) можуть підвищити ефективність лікування і низити ризик розвитку ускладнень.
Продукція Heel Vet


Надана інформація не заміняє візіту до ветеринару - тільки фахівець може назначити правильне лікування для вашого улюбленця.