Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  У побуті прийнято вважати, що:

  • кастрація – це операція по видаленню сім’яників у самців;
  • стерилізація  – операція по видаленню репродуктивних органів у самки

  Проте насправді обидва терміни стосуються як самців так і самок.

  Стерилізація – це коли самцям перев’язують сім’явивідні протоки, а самицям маткові труби. Таким чином тварина не може давати потомство, але гормональний фон зберігається.

  Кастрація -  це коли повністю видаляються статеві залози, у самців сім’яники а у самок яєчники. Таким чином тварина втрачає репродуктивну функцію і здатність утворення статевих гормонів.

  Коли краще проводити кастрацію

  Оптимальний вік для проведення кастрації – від півроку до півтора року. Хоча у США широко практикується рання кастрація у віці 6-14 тижнів. Українські фахівці вважають, що настільки раннє втручання загрожує можливою затримкою розвитку.

  Собаки старші 7 років гірше переносять наркоз, зростає ризик ускладнень.

   

  Ветеринарні лікарі рекомендують:

  • Якщо собаку не планується використовувати для розведення, проводити операцію за 2-3 тижні до настання першої тічки. Рання стерилізація – ефективний метод профілактики раку молочної залози;

  • Якщо тварина використовувалася як племінна, народжувала, стерилізувати її варто не пізніше 6-8-років. Ризик розвитку захворювань репродуктивної системи з віком значно збільшується, в будь-який момент може виникнути необхідність операції за медичними показаннями, а для собак старше 8 років це дуже серйозне навантаження.

  • Стерилізація за медичними показниками можлива в будь-якому віці, але після 10 років ці показання повинні бути виключно вагомими.

  • Оптимальний період для проведення кастрації самки – фаза спокою (анеструс), що настає після тічки та закінчення лютеїнової фази.

  • Собаку-породіллю можна стерилізувати через 30-35 днів після пологів, краще дочекатися припинення лактації.

  Коли не можна проводити планову кастрацію кішки

  У період тічки (еструса) Через набряклості статевих органів і активне розростання кровоносних судин, які їх пронизують, є високий ризик кровотеч;
  У фазі діеструсу (лютеїновій) Дана фаза настає відразу після активної статевої охоти. У цей період є ризик розвитку помилкової вагітності;
  При вагітності Організм функціонує з підвищеним навантаженням, матка збільшена, що значно ускладнює операцію.

  При наявності медичних показань до негайного втручання операція може проводитися в будь-яких фазах циклу.

  Плюси та мінуси кастрації

  Плюси кастрації:

  • Кастровані тварини як правило живуть на 1,5-2 роки довше
  • Зникає загроза запальних і онкологічних захворювань статевих органів, несправжньої вагітності, значно знижується ризик новоутворень молочної залози.
  • Кіт перестає мітити  територію, зникає неприємний запах сечі.
  • Не завдають клопоту прояви тічки, припиняються крики та пошуки пари
  • Тварина стає більш слухняною, ласкавою та грайливою.
  • Зменшується агресія

  Мінуси кастрації:

  • Єдиним вагомим мінусом кастрації є те, що це хірургічне втручання, яке вимагає загального наркозу, і тому тут присутні анестезіологічні ризики які супроводжують будь яку операцію. Проте кастрація – це рутинна не довготривала операція, тому, як показує статистика, ускладнення трапляються в не часто.

  Міфи про кастрацію:

  1. Тварина буде сумувати без статевого життя та радості материнства

  У тварин дані процеси відбуваються на рівні інстинкту продовження роду, а не свідомого вибору, тому особливого задоволення від статевого життя тварина не відчуває.

  Тварини не вміють мріяти та думати «а от якби в мене були діточки...», тим паче, що вагітність, пологи, необхідність турбуватися про малюків – все це стрес для організму який не додає жодній тварині здоров'я.

  1. Ми даємо таблетки/краплі і у нас все добре!

  Контрацептиви є лише тимчасовим вирішенням проблеми, і багатократне їх застосування призводить до серйозних гормональних порушень, які можуть призвести до серйозних захворювань!

  1. Тварина після кастрації набирає зайву вагу

  На фоні зниження утворення статевих гормонів дещо зменшується фізична активність яка як правило сильно зростає у період пошуку пари. Проте частіше всього зайва вага це наслідок надмірної годівлі після операції, тому дана проблема вирішується постим контролем порції їжі чи дієтичними кормами.

  4.У кастрованих котів виникає сечокам’яна хвороба

  Сечокам’яна хвороба є багатофакторним захворюванням:

  - генетична схильність

  - знижена спрага (п’є мало води)

  - ожиріння та неправильний раціон

  - малорухливий спосіб життя та інші.

  Кастрація сама по собі не впливає на сечокам’яну хворобу

  1. Киця або собачка повинна народити хоча б раз, перш ніж її каструвати.

  Це сильно застаріла думка! Така думка щодо репродуктивного здоров’я тварин не має жодного наукового підґрунтя. Кожні пологи та вагітність – це не лише стрес, перебудова гормональної системи, а й ризик ускладнень для організму. Кастрація до першої тічки на 86% зменшує ризик розвитку раку молочних залоз у майбутньому.

  1. Після операції змінюється характер тварини, вони стають млявими.

  Знімаються гормональні сплески, на фоні яких тварина могла проявляти гіперактивність, сама операція ніяк не впливає на характер тварини. Улюбленець стає менш активним, якщо у квартирі мало місця і йому нічого робити. Тоді домашній улюбленець починає більше спати. Пухнастим другом треба займатися, треба гратися з ним. Зараз є величезна кількість іграшок та пристроїв, за допомогою яких з тваринами можна гратися і розвивати їх як у квартирі так і на прогулянці.

  Як зменшити ризики після кастрації

  1. Обов’язково пройдіть доопераційне обстеження яке включає:
  • первинний огляд лікаря;
  • лабораторну діагностику крові;
  • УЗД серця;

  Даний список може бути розширений при необхідності.

  1. Операцію краще проводити в клініці де є все необхідне для допомоги в екстренній ситуації, а не в дома, де навіть стерильність забезпечити важко.
  2. По можливості залиште тварину в клініці під наглядом лікарів до повного виходу з наркозу.
  3. Оберіть досвідченого лікаря, якому ви довіряєте.
  4. В післяопераційний період застосовуйте препарат Траумель, він допоможе  зменшити післяопераційне запалення, знизити больові відчуття та пришвидшити одужання. При цьому він не має побічних дій схожими з нестероїдними протизапальними препаратами.

  Коли краще каструвати кота?

  Коли краще каструвати кішку?

  Каструвати кота чи ні?

  Кастрація кота наслідки?

  Кастрація кота ускладнення?

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  Кожні власники коней турбуються за здоров'я своєї тварини. Тут Ви знайдете вичерпну інформацію про захворювання Ваших улюбленців, що допоможе Вам швидко і правильно реагувати в ситуації, коли їм необхідна допомога.

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову