Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Артроз – це захворювання суглобів, що приводить до руйнування внутрішньосуглобового хряща. Часто зустрічається друга назва цього захворювання - остеоартроз.

  У собак багато різних суглобів, але найчастіше захворювання розвивається у великих суглобах кінцівок:

  • тазостегновому (коксартроз)
  • колінному (гонартроз).

  Причини виникнення артрозу у собак

  Причин для виникнення артрозу багато. Він може почати розвиватися як самостійне захворювання на незмінному суглобі, тоді говорять про первинний артроз. А може виникнути як вторинне захворювання після травми або гормональних змін.

  Часто артроз виникає, коли в природних процесах руйнування і відновлення внутрішньосуглобового хряща починає переважати руйнування. Такі процеси в хрящовій тканині характерні для тварин в зрілому і геріатричному віці.

  Виникненню артрозу сприяє:

  • літній вік собаки;
  • перевантаження хрящової тканини суглоба, наприклад, зайва вага у тварини або надмірні фізичні навантаження;
  • дисплазія тазостегнових суглобів, зміни лап у вигляді Х-або О-форми, вкорочення однієї з кінцівок;
  • нераціональне харчування собаки, що приводить до нестачі або надлишку певних поживних речовин;
  • недоліковані травми або запальні захворювання суглобів.

  Механізм розвитку артрозу

  Процес руйнування внутрішньосуглобового хряща починає переважати над процесом відновлення. Це призводить до дегенеративних процесів (зміни в клітинах і тканинах, що залежать від порушення обміну речовин). В результаті, хрящ всередині суглоба руйнується, по його краях формуються кісткові розростання і суглобові кінці кісток деформуються. Шматочки хряща потрапляють в міжсуглобову щілину, це викликає запальний процес. Згодом в процес залучаються навколишні тканини і розвивається артрит (запалення суглоба). Це погіршує стан, так як до дегенеративних процесів приєднуються зміни, що виникають через запалення. Без лікування суглоб не просто деформується, він перестає виконувати свою функцію.

  ТОП 10 ранніх симптомів артрозу у собак

   

  Ознаки артрозу у собаки

  Виділяють три стадії в перебігу захворювання.

  Перша стадія.

  Найпершою ознакою будь-яких змін в суглобі є кульгавість. Вона виникає через біль. На першій стадії захворювання біль, а, отже, і кульгавість виникають тільки після великих навантажень. Господарі не звертають на цей симптом увагу, тому дуже часто даний період проходить непоміченим.

  Друга стадія.

  Досить часто уважні господарі звертаються в клініку на другій стадії. Як і раніше біль у тварини не постійна, але кульгавість виникає все частіше, навіть після навантажень середньої інтенсивності. Також власник зазначає, що чує хрускіт суглобів у свого вихованця.

  Третя стадія.

  Якщо ж собака постійно кульгає, часто шукає зручне положення для своєї лапи, суглоб змінив свою форму, то найімовірніше артроз перейшов в третю стадію. Дуже часто саме третя стадія артрозу протікає разом з артритом.

  Стадії перебігу артрозу, симптоми і рентгенологічні прояви.

  Стадія

   

  Симптоми Прояви на рентген
  I

   

  Біль і кульгавість виникає після великих навантажень Поверхня суглоба нерівна; на суглобі спостерігаються окостенілі ділянки, але кісткових розростань немає; щілина суглоба звужена, але не дуже сильно
  II

   

  Біль і кульгавість виникає після навантажень середньої інтенсивності. Чути хрускіт суглобів у вихованця Наявність значних кісткових розростань, щілину суглоба звужена в 2-3 рази від норми; є субхондральний склероз
  III Постійний біль і кульгавість, собака шукає зручне положення для лапи, суглоб змінив свою форму. Часто приєднується артрит Суглобова щілина практично повністю зникає, більша частина поверхні суглоба костеніє, вона збільшує площу за рахунок помітних крайових розростань суглоба

  Чим раніше господар звернеться до ветеринарної клініки, і почне адекватне лікування, тим ефективніше буде результат.

   

  Види і способи лікування хвороб суглобів у собак

  Лікування артрозу включає в себе комплекс заходів, що складається з медикаментозної і немедикаментозної терапії. Основна мета - відновити функціонування суглоба і попередити дегенеративні процеси в ньому.

  Немедикаментозні терапія:

  • В першу чергу рекомендують збалансувати рівень навантаження, збільшити періоди відпочинку тварини.
  • Другим лікувальним пунктом є раціональне харчування.

   

  Медикаментозна терапія:

  Обов'язково застосовують лікарські засоби.

  Часто призначають хондропротектори і препарати з груп нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Однак, при застосуванні НПЗП можливе порушення функції нирок і виникнення виразок в травному тракті, особливо у зрілих собак. А класичні хондропротектори вимагають постійного застосування, так як їх механізм дії заснований на принципі замісної терапії.

  Ефективні засоби для лікування суглобів

  Незалежно від причини виникнення артрозу застосування комплексних біорегуляційних препаратів (КБП) може підвищити ефективність лікування.

  До препаратів вибору зі списку біорегуляційних при артрозах відносяться:

  • Цель
  • Траумель.

  Цель - це біорегуляційний хондропротектор з принципово іншим механізмом дії. Його механізм дії заснований на відновленні природного балансу між процесами руйнування і відновлення хряща. Застосування препарату Цель сприяє реконструкції та захисту хряща, покращує його механічні властивості за рахунок збільшення еластичності хрящової тканини. Важливо, що Цель попереджає васкуляризацию суглобового хряща і хрящової (ендохондрального) кістки.

  При вираженому запальному процесі рекомендується посилити терапію препаратом Траумель.

  Траумель - це універсальний протизапальний препарат. Його застосування дозволяє оптимізувати перебіг запального процесу і сприяє завершенню запалення з відновленням функцій і структури тканин, знизити запальну біль. Траумель надає виражену протизапальну дію не має побічних ефектів, характерних для класичних НПЗЗ. Його можна застосовувати у тварин в зрілому і геріатричному віці при необхідності навіть тривалими курсами.

   

  Найчастіші запитання:

  1. Що таке артроз у собак?
  2. Чому виникає артроз у собак?
  3. Причини появи запалення суглобів у собак при артрозі?
  4. Який механізм розвитку артрозу?
  5. Що сприяє розвитку артрозу?
  6. Які ознаки артрозу у тварини?
  7. Як лікувати хвороби суглобів у собак?
  8. Чи можна підвищити ефективність лікування суглобів?

   

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  Відповідальні власники собак уважно стежать за станом здоров'я своїх тварин. Тут Ви знайдете вичерпну інформацію про захворювання Ваших вихованців, що допоможе Вам швидко та правильно реагувати у ситуації, коли їм потрібна допомога.

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову