Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Вольєрний кашель у собаки

  У цієї хвороби безліч назв: вольєрний / розплідниковий кашель, парагрип собак, інфекційний ларинготрахеїт. Але як би вона не називалася - по суті це інфекційне гостре запальне захворювання верхніх дихальних шляхів з високим рівнем заразності у собак.

  Собака кашляє. Причини зараження вольєрним кашлем

  До найчастіших причин виникнення вольєрного кашлю відносять вірус парагрипу собак (CPiV 2) і бактерію Bordetella bronchiseptica.

  Але причин, що викликали інфекційний ларинготрахеїт набагато більше. Це можуть бути як респіраторні віруси, так і бактерії:

  • герпес вірус собак
  • грип коней
  • аденовірус II типу
  • мікоплазма
  • хламідія і т.д

  Найчастіше собака інфікуються в місцях, де збирається велика кількість тварин, наприклад, розплідники або породні виставки (звідси одна з назв цього захворювання - розплідниковий кашель). У таких місцях легко реалізувується повітряно-крапельний шляхй передачі, характерний для цієї хвороби. Але зараження можливе і контактним шляхом через миски, підстилки і т.д.

  Собачий вольєрний кашель: симптоми захворювання

  До перших ознак інфекційного ларинготрахеїту можна віднести напади сухого кашлю (аж до блювоти) з мокротинням, яке важко відділяється. Найчастіше перший напад виникає через 10-20 днів (тривалість інкубаційного періоду) після відвідування будь-якого заходу з великою кількістю тварин. Незважаючи на збережену активність і апетит у тварини може спостерігатися підвищена температура. Часто відмічається нежить і кон'юнктивіт. А під час огляду можна побачити запалену глотку і збільшені лімфовузли.

  Зазвичай розплідниковий кашель протікає в легкій або середньо-тяжкій формі. У молодих практично здорових собак він проходить через 7-10 днів. Але у цуценят, ослаблених або старих тварин захворювання може набувати затяжного перебігу, часто супроводжуватися приєднанням вторинної флори з розвитком пневмонії - важкого ускладнення.

  Тому, як тільки ви помітили перші симптоми у вашої собаки, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Рання діагностика і швидкий початок лікування важливі для одужання тварини.

  Кашель у собаки: що робити і як лікувати

  Лікування починають зі створення сприятливих умов утримання тварини та введення карантинних заходів, якщо тварина живе в розпліднику (необхідна її ізоляція, ретельне вологе прибирання приміщення).

  Медикаментозна терапія заснована на комплексному застосуванні препаратів, які впливають на причину виникнення, механізми розвитку і полегшують симптоми захворювання.

  Ефективне лікування розплідникового кашлю у собак з препаратами Heel Vet

  Застосування комплексних біорегуляціонних препаратів (КБП), таких як Енгістол (забезпечує активацію неспецифічного противірусного захисту за рахунок синтезу інтерферону і ендогенного фагоцитозу і сприяє відновленню процесів дезінтоксикації), Траумель (оптимізує перебіг запального процесу і сприяє завершенню запалення з відновленням функцій і структури тканин), Мукоза композитум (підтримує бар'єрні функції слизових оболонок дихальних шляхів і надає репаративну, протизапальну, спазмолітичну, муколітичну та дезінтоксикаційну дії) і Ехінацея композитум (знижує симптоми загальної інтоксикації і відновлює імунну відповідь організму) можуть підвищити ефективність лікування і знизити ризик переходу в хронічну форму хвороби.

   

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  Відповідальні власники собак уважно стежать за станом здоров'я своїх тварин. Тут Ви знайдете вичерпну інформацію про захворювання Ваших вихованців, що допоможе Вам швидко та правильно реагувати у ситуації, коли їм потрібна допомога.

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову