Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Кінський грип – це вірусна інфекція, яка протікає з високою температурою, загальною інтоксикацією, сухим болючим кашлем, що виникає через запалення дихальних шляхів, а у важких випадках навіть запалення легенів. Грип відноситься до дуже заразних інфекцій і може протікати вкрай важко.

  Звідки з'являється грип у коней

  Вірус передається від хворих тварин до здорових під час кашлю. Також джерелом інфекції може служити обладнання, що застосовується в догляді за кіньми: відра, щітки і т.д. На грип хворіють коні різного віку, але частіше і важче хворіє молодняк. Інкубаційний період в середньому триває від одного до трьох днів, максимум – шість.

  Інфекційні спалахи найчастіше бувають восени і навесні, так як вірус грипу добре зберігається при низьких температурах.

  Як виявити кінський грип, симптоми захворювання

  Ступінь тяжкості захворювання залежить від стану імунітету тварини. У сильних, здорових тварин захворювання протікає легко і швидко. Кашель і нежить у цих коней пов'язують з пиловим роздратуванням на корм. В результаті захворювання не виявляється вчасно. Це сприяє тому, що виникає інфекційний спалах.

  Симптоми кінського грипу схожі на симптоми людського грипу: знижується апетит, тварина швидко стомлюється, швидко підвищується температура тіла. З'являються напади сухого болючого кашлю, слизові виділення з ніздрів і очей, набряк повік, світлобоязнь. У тварин частішає пульс та дихання.

  Іноді на вірус грипу реагують не тільки органи дихальної системи. У деяких тварин уражається шлунково-кишковий тракт: з'являються проноси.

  Найчастіше симптоми грипу у коней проходять за 2-4 дні, але слабкість і стомлюваність можуть зберегтися до 2-х тижнів.

  Найчастішим ускладненням грипозної інфекції є приєднання бактеріальної мікрофлори, в результаті чого розвиваються вторинні інфекції: пневмонії, плеврити, ентерити. Це дуже обтяжує перебіг хвороби.

  Лікування коней: як вилікувати кінський грип

  Для ефективної терапії і профілактики розвитку ускладнень важливо підтримувати сприятливі умови утримання тварини (дати відпочинок тварині і забезпечити легкозасвоюваним, вітамінізованим кормом), а для профілактики розвитку інфекційного спалаху хвору тварину необхідно ізолювати.

  Зазвичай при високій температурі призначають нестероїдні протизапальні препарати, а при тривалій лихоманці або розвитку ускладнень - антибіотики.

  Застосування комплексних біорегуляціонних препаратів (КБП), таких як Енгістол (забезпечує активацію неспецифічного противірусного захисту за рахунок синтезу інтерферону і ендогенного фагоцитозу і сприяє відновленню процесів дезінтоксикації), Траумель (оптимізує перебіг запального процесу і сприяє завершенню запалення з відновленням функцій і структури тканин), і Ехінацея композитум (знижує симптоми загальної інтоксикації і відновлює імунну відповідь організму) можуть підвищити ефективність лікування і знизити ризик розвитку ускладнень.

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  Профілактика може допомогти запобігти кінського грипу у вашого коня.

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову