Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Бронхіт – це гостре або хронічне запалення слизової оболонки бронхів, яким можуть хворіти коні в будь-якому віці, але частіше молоді, ослаблені або старі тварини.

  Від того яка частина бронхіального дерева залученна до запалення виділяють:

  • макро-бронхіти, уражаються переважно великі бронхи;
  • мікро-бронхіти – дрібні бронхи;
  • бронхіоліти – бронхіоли;
  • дифузні бронхіти – уражаються всі гілки бронхіального дерева.

  Причини і ознаки бронхіту

  До найчастіших причин виникнення гострого бронхіту у коней можна віднести:

  • порушення умов утримання: переохолодження чи перегрівання тварин, випас коней в дощ або негоду, утримання тварин без підстилки, висока вологість повітря в приміщенні в поєднанні з низькими температурами і протягами;
  • неправильне харчування: годування запиленим або цвілими сіном, непровіянним зерном, недолік каротину в кормі;
  • вплив подразливих речовин: коні дуже чутливо реагують на пил, гази та спори цвілі;
  • інфекції та інвазії.

  До перших ознак гострого бронхіту можна віднести сухий непродуктивний кашель, який через деякий час стає вологим. Порушення працездатності, зниження апетиту, збільшення частоти дихання в спокої також можуть вказувати на розвивається захворювання. Температура тіла може залишатися нормальною або підвищуватися до субфебрильної.

  Як тільки ви помітили такі симптоми у вашого коня, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Оскільки рання діагностика і швидкий початок лікування важливі для швидкого одужання тварини, а гострий бронхіт, якщо його не лікувати, може перейти в хронічний стан.

  Чим небезпечний хронічний бронхіт коней?

  Хронічний бронхіт може привести до розвитку хронічного обструктивного бронхіту і хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) - важкого невиліковного захворювання.

  Лікування бронхіту у коней

  Лікування починають з усунення причини, що викликали хворобу. Далі важливо створити сприятливі умови утримання тварини (тепле, помірно вологе приміщення, яке добре провітрюється) і забезпечити вітамінними зволоженими кормами.

  Необхідна комплексна терапію із застосуванням лікарських препаратів, які впливають на причину виникнення, механізми розвитку та полегшують симптоми захворювання.

  Як підвищити ефективність лікування?

  Застосування комплексних біорегуляціонних препаратів (КБП), таких як Траумель (оптимізує перебіг запального процесу і сприяє завершенню запалення з відновленням функцій і структури тканин), Мукоза композитум (підтримує бар'єрні функції слизових оболонок дихальних шляхів і надає репаративну, протизапальну, імуномодулюючу, спазмолітичну, муколітичну та дезінтоксикаційну дії) та Ехінацея композитум (знижує симптоми загальної інтоксикації і відновлює імунну відповідь організму) можуть підвищити ефективність лікування і знизити ризик переходу в хронічну форму хвороби.

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  Всі власники коней переживають за здоров'я своєї тварини. Тут Ви знайдете вичерпну інформацію про захворювання Ваших вихованців, що допоможе Вам швидко і правильно реагувати в ситуації коли їм потрібна допомога.

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову