Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Хвороби матки: ендометрит

  Запліднювальна здатність корів головним чином залежить від того, як відновлюється матка в післяродовий період. Тобто процес зворотнього повернення статевих органів в їх фізіологічний стан до родів називається інволюцією і в нормі повинен завершитись до 21 дня. Так відбувається якщо пологи пройшли без ускладнень та значної резистентності корови. У разі проблемного отелення створюються умови для розвитку патологій матки.

  Найчастіше спостерігається серед хвороб матки ендометрит. Ендометрит - це запалення слизової оболонки матки – ендометрія.

  Етіологія.

  До первинних факторів, які викликають появу хвороб матки відносять:

  • тяжкі роди;
  • народження двійні;
  • затримка посліду ;
  • мертвонароджені.

  До вторинних факторів відносяться:

  • незадовільні умови утримання і годівлі під час вагітності;
  • порушення технологій вирощування;
  • несвоєчасне та неефективне лікування гострого запалення;
  • повторні осіменіння;
  • при бруцельозі, камплібактеріозі, трихоманозі, хламідіозі.

  Під час отелення захисний імунітет в матці порушується і вона стає сприятливою до приєднання таких патогенів як — Trueperella (Arcanobacterium) pyogenes, Escherichia coli, revotella melaninogenicus, Fusobacterium necrophorum та герпесвірусу (BoHV-4).

  Ендометрити бувають гострі та хронічні. За характером ексудату розрізняють катаральний та катарально-гнійний ендометрити

  Патогенез

  Токсини мікроорганізмів, які включились в слизову оболонку матки своїми ферментами подразнюють її тканини, капіляри та рецептори. Все це призводить до появи відповідної захисної реакції з боку маки у вигляді запального процесу. При цьому активізується фагоцитоз та потовщується маткова стінка. Якщо вірулентність мікроорганізмів, які потрапили до матки досить висока, то захисний матковий бар’єр не спроможний їх знищити. Внаслідок чого мікроорганізми та їх токсини потрапляють в глибші шари маткової стінки, а саме на серозну та м’язову оболонки. В такому випадку розвивається септичне запалення, яке може призвести до некрозу та гнильного чи гангренозного розпаду тканин. При значній резистентності організму та не високій вірулентності мікробів власний імунітет організму здатний захистити маткове середовище від глибокого ураження.

  Клінічні ознаки ендометриту корів

      При дослідженні лохій можна ідентифікувати тканини з гнилистим запахом та нехарактерним жовтим кольором. При ендометриті знижується апетит. Підвищується температура тіла  на 1-2 С. Зменшуються надої. Тварина може займати позу характерну для севипускання та стогнати. З статевої щілини витікають виділення, які з часом набувають мутного вигляду з домішками гною. На зовнішніх статевих органах можна спостерігати кірочки засохлого гною. При вагінальному дослідженні стінки матки тверді та гіперемійовані, матка збільшена, скорочення стінок або знижене або відсутнє. При гострому фібринозному запаленні в гної можна пропальпувати пластівці фібрину.

  Діагностика захворювання включає в себе зовнішній огляд статевих органів, піхвову та ректальну пальпацію, гістологічне дослідження тканин епітелію матки.

  Лікування ендометриту корів

  Головними завданнями в лікуванні тварин з ендометритом є видалення рідини, яка накопичилась в порожнині матки, пригнічення патогенної та відновлення здорової мікрофлори, запуск нормальної скорочувальної здатності міометрію, підвищення імунітету, відновлення статевої функції корови.

  Лікувальна схема при ендометриті зазвичай складаєься з антибактеріальних препаратів, міотропних засобів та загально-стимуюючої терапії.

  Крім традиційних антибактеріальних засобів, часто використовують препарати на основі йоду. Вони пригнічують розвиток патогенної мікрофлори та не впливають на якість молока.

  Серед загально-стимулюючих та протизапальних засобів, особливу увагу слід приділити препаратам Траумель та Ехінацея композитум німецької якості ТМ Heel.

  Препарат Траумель здатний знімати запалення в матці. Ехінацея композитум має непрямий протибактеріальний та противірусний ефекти. Поєднання двох вище описаних препаратів дає змогу знизити запалення, відновити природню маткову мікрофлору та прискорити одужання.

  Рекомендована схема лікування

  Антибактеріальний засіб + міотропний препарат + Траумель (по 5 мл в/м, щоденно 5 днів підряд) + Ехінацея композитум (по 5 мл в/м, щоденно 5 днів підряд).

  Схема профілактики ендометриту.

  В день родів та після родів:

  Траумель (по 5 мл в/м) + Ехінацея композитум (по 5 мл в/м).

  Можна поєднувати з усіма препаратами.

   

   

   

   

   

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  Відповідальні власники уважно стежать за здоров'ям своїх вихованців. Що робити, якщо тварина захворіла і потрібна допомога? Тут Ви знайдете вичерпну інформацію про захворювання, що допоможе Вам швидко і правильно реагувати в ситуації, коли їм потрібна допомога.

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову