Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  Травми вимені у козівництві зустрічаються досить часто. В основному головною причиною їх появи може бути:

  • значне скупчення тварин на не великій території;
  • випасання в лісистій місцевості;
  • також тварини можуть самі завдавати шкоди один одному кінцівками та рогами.

  До травм вим’я зазвичай відносять: рани, забиття рогами, кінцівками та нориці.

  Рани являють собою порушення цілісності шкірного покриву та глибше розташованих тканин. Рани розрізняють поверхневі та глибокі; від виду предмета яким нанесли рани бувають колоті, різані, забиті. Часто рана стає воротами для проникнення мікробів і ускладнення запального процесу, що може перейти у гнійний мастит або флегмону.

  Проникаючі рани становлять найбільшу загрозу для вимені, бо молоко яке просочується між їх краями значно затримує грануляцію тканин і призводить до утворення нориць.

  Забиття вимені мають таку ж етіологія, що і рани. Часто виникають внаслідок травмування вим’я тупими предметами. При таких травмах в основному пошкоджуються кровоносні судини, що веде до появи крововиливів у підшкірну клітковину. Якщо травма не значна з синцем, то як правило асептичне запалення дуже швидко розсмоктується. Великі гематоми повністю не розсмоктуються, вони інкапсулюються. Такі гематоми візуально виступають над поверхнею вим’я та пропальповуються у вигляді жовен. В тяжких випадках процес може перейти на інтерстиціальну тканину з послідуючим затвердінням молочної залози. Якщо процес перейшов у стадію некрозу тканин, то при приєднанні патогенної мікрофлори може розвитися флегмона, абсцес чи некроз усієї частки вимені. При даній патології у тварин вим’я набуває червоного кольору, набрякає, стає болючим, у молоці можна помітити домішки крові.

  Нориці є патологічними каналом, який зв’язує внутрішні органи між собою або з  патологічними осередками.

  Нориці можуть утворюватись від проникаючих ран,  некротичних фокусів в цистерні, абсцесів. Нориця представляє собою отвори, які з’являються на поверхні ураженої частки, крізь яку просочується молоко. Навколо такого отвору значно розростається рубцева тканина.

  Всі травми вимені вимагають своєчасного фіксування та лікування, оскільки можуть призвести до втрати молочної продуктивності у кіз та завдати значних економічних збитків господарству.

  Лікування

  При діагностуванні травм вимені лікування слід починати негайно, оскільки запалення, яке виникає в місці забиття легко може призвести до маститу.

  Якщо травми закритого характеру, то можна використовувати мазі, гелі, аплікації які володіють протизапальною дією, регенерують тканину, діють кровоспинно. При забиттях вимені, особливо з гематомами ні в якому разі не можна застосовувати масаж вимені.

  Травми вимені, що призводять до появи відкритих ран потребують негайного хірургічного втручання та антисептичної обробки. В такому випадку схема лікування складається індивідуально. Зазвичай обирається антибактеріальній засіб, імуностимулюючі препарати, які б прискорювали загоєння та відновлювали роботу молочної залози.

  Серед сучасних ветеринарних засобів відомий препарат Траумель.

  Траумель володіє протизапальною дією.

  Ехінацея композитум має неспецифічну імуномодулюючу дію. Цей препарат можна застосовувати в більш важких випадках, при відкритих ранах, де необхідно стимулювати швидке відновлення тканин молочної залози.

  Обидва препарати мають виключно натуральні компоненти. Молоко після лікування останніми засобами не має обмежень, щодо використання.

   

  Продукція Heel Vet

  Здоров'я тварин, створене природою

  Відповідальні власники кіз пільно стежать за здоров'ям своїх тварин. Якщо ваша коза отримала травму вимені - тут ви знайделе потрібну інформацію, щоб надати їх допомогу.

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову