Запалення – Heel ветеринарія: інформація про здоров'я тварин

Heel ветеринарія: інформація про здоров'я собак, кішок і коней

  Задати питання

  ЗАПАЛЕННЯ

  Не зважаючи на стрімкий розвиток науки та медицини у світі, все частіше йде мова про «омолодження» захворювань людей та тварин, тобто хронічні захворювання все частіше діагностують у ранньому віці. Така тенденція може свідчити про неефективність стандартного підходу до лікування гострого запалення. Адже при ньому запалення вважається патологічним процесом, відповідно підхід до його терапії – це блокування.

  Проте біологи говорять, що гостре запалення – це біологічно доцільна реакція для захисту організму та підтримки гомеостазу, що виникає у відповідь на пошкодження тканин і яку, ні в якому разі, не можна повністю блокувати.

  shema-zapalennya

  Так давайте розберемось, що таке запалення як загальне поняття, як запалення проявляється та як його правильно лікувати.

   

  Існує два види запалення: гостре та хронічне.

  Гостре запалення - один з процесів, що лежить в основі багатьох захворювань, різних за своєю природою (запалення легень, запалення печінки (гепатит), післяопераційне запалення в місці розрізу , травма та інші).

  Ознаки запалення:

  - Біль

  - Набряк

  - Почервоніння

  - Припухлість

  - Загальне або місцеве підвищення температури тіла

  - Втрата функції

  Ці ознаки є типовими для гострого запалення в різних органах і тканинах і вони будуть проявлятись як при укусі комахи так і при рваній рані, як при запаленні ока так і при запаленні шлунку, проте буде відрізнятись інтенсивність проявів в залежності від причини, об'єму та локалізації гострого запалення.

  Наприклад, запалення в наслідок незначного удару по лапі призведе до незначної припухлості і почервоніння, місцевого підвищення температури, легких больових відчуттів та часткової втрати лапою своїх функцій.

  А от при сильному ударі та переломі кінцівки ознаки будуть такі ж самі, проте з більшою інтенсивністю.

  Біль буде настільки сильна що лапа повністю втратить свою опорну функцію, набряк і почервоніння будуть сильними і яскраво вираженими, також можливе підвищення загальної температури тіла.

   

  Гостре запалення, незважаючи на поширену думку, не ворог, а друг організму, адже запалення - це цілий каскад складних захисних імунних реакцій організму які направлені на одужання!

  Наприклад, при порізі ціла армія імунних клітин відправляється на захист організму від вірусів та бактерій.

  Тобто, організм через запальний процес старається усунути причину хвороби (бактерію, вірус, стороннє тіло…) та відновити пошкоджені тканини (порізи, укуси, післяопераційні рани…).

  Гостре запалення – життєво важливий процес без якого навіть дрібні пошкодження та легкі інфекції могли б закінчитись летально, адже їм ніщо б не мішало рости і розвиватись, а наслідки травм не змогли б загоїтись.

  Проте варто пам'ятати, що нормальний перебіг гострого запалення може бути порушений рядом чинників які впливають на роботу імунної системи, найчастіше це:

   

  • Повне блокування запалення сильнодіючими хімічними препаратами
  • Погані умови утримання та годівлі
  • Схильність до алергій
  • Ослаблений організм важкопротікаючими чи хронічними захворюваннями
  • Та інші.

   

  У разі порушення нормального перебігу гострого запалення, воно може перейти у хронічне або ж призвести до надмірної реакції яка загрожує життю тварини!

   

  А от хронічне запалення – ворог довголіття.

  Хронічне запалення – це вже не нормальний процес в ході якого в організмі тривалий час зберігаються специфічні біологічно активні речовини (медіатори) запалення. Хронічне запалення, на відміну від гострого, може тривати місяці, роки, десятки років.

   

  Під тривалою дією запальних факторів відбувається постійне пошкодження тканин та органів, що в свою чергу може призвести до таких серйозних захворювань як:

  • Онкологія
  • Автоімунні процеси
  • Алергії
  • Астма
  • Діабет

   

  Як допомогти тварині і не допустити хронізації запального процесу?

   

  1. Тримати імунну систему тварини в тонусі.

  Нормальні умови утримання, повноцінне харчування, помірні фізичні навантаження – це основа для нормального функціонування будь-якого організму.

  1. Адекватна протизапальна терапія.

  При виникненні запального процесу застосовуйте Траумель . Адже Траумель – протизапальний препарат з біорегуляційною дією, який не блокує повністю запалення (як це роблять стандартні гормональні та нестероїдні протизапальні препарати), а оптимізує його перебіг, що сприяє нормальному і повному завершенню запалення.

  Траумель не має побічних дій та протипоказань. Ефективність та безпечність Траумель  доведена науково та підтверджена на практиці ветеринарними лікарями України та світу.

  А такі агресивні препарати як нестероїдні протизапальні та котрикостероїди треба застосовувати лише у вкрай важких випадках та з обережністю, оскільки вони збільшують ризик хронізації та мають сильно виражені побічні реакції.

  Паралельне використання стандартних протизапальних препаратів та Траумеля допоможе скоротити курс прийому агресивних препаратів або зменшити їх дозу.

  1. Детальна діагностика

  Для якісного та повноцінного лікування тварини необхідно достеменно вияснити істину причину запального процесу.

  Така інформація надасть можливість лікарю підібрати препарат для швидкого та точного знищення першопричини запалення, адже тривалий подразнюючий ефект (бактерії, вірусу) може провокувати хронізацію.

  Джерела:

  (1) http://lib.osau.edu.ua/jspui/handle/123456789/1396

  (2) Observational study investigates the efficacy and tolerability of Traumeel® ad us. vet. in dogs with acute, uncomplicated lameness] by AlmuthChilla, EnkeVerlag I kleintier.konkret, 2015; 3: 51-53.

  (3) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1506258/

  (4) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9572314/

  (5) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11588541/

  (6) А. В. Литвиненко

  А. В. Литвиненко общие принципы системной глюкокортикостероидной терапии // Український пульмонологічний журнал. 2014, № 1 С. 60–64

  Здоров'я тварин, створене природою

  Текстовый блок, описывайщий бренд, препараты. Научно-исследовательскими институтами терапевтические преимущества наших проверенных препаратов уже были впечатляюще продемонстрированы во многих исследованиях.

  Целью биологической терапии является восстановление и гармонизация нарушенных схем организма Комбинированные препараты Хеель соответствуют низким концентрациям (сверхнизкой дозе) естественных концентраций веществ в организме.

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
  Loading...
  Підписатися на розсилку

   Оберіть, будь-ласка, мову